POZNATA JOŠ DVA UČESNIKA ČETVRTFINALA Barselona lako sa Napolijem, Arsenal posle penala do prolaska među osam najboljih

23:48 | 12-03-2024

Fudbaleri Barselone i Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona nakon eliminacije Napolija, odnosno Porta.

Fudbal

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu pobedili Napoli rezultatom 3:1 (2:1) u revanš meču osmine finala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja. Barselona je izborila plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je u prvom meču osmine finala LŠ, odigranom 21. februara u Napulju bilo 1:1.

Golove za Barselonu u večerašnjem meču postigli su Fermin Lopez u 15, Žoao Kanselo u 17. i Robert Levandovski u 83. minutu. Jedini strelac za ekipu iz Napulja bio je Amir Rahmani u 30. minutu.

Fudbal Tanjug/Ap

U drugom četvrtfinalu Arsenal je posle jedanaesteraca bio bolji od Arsenala i sa 4:2 posle penala (1:0) prošao dalje.

Arsenal je poveo u 41. minutu kada je Trosar bio precizan i poravnao ukupan rezultat. To je ujedno i bio konačan ishod regularnog dela meča, a ni posle produžetaka nije bilo promena.

Ranije su plasman u četvrtfinale LŠ izborili Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari Sen Žermen. Žreb četvrtfinala Lige šampiona biće održan 15. marta u Nionu.

BARSELONA - NAPOLI 3:1 (2:1)

Lopes u 15. minutu, Kanselo u 17. minutu, Levandovski u 83. minutu za Barselonu - Rahmani u 30. minutu za Napoli

Stadion: Estadio Olimpik Luis Kompanjis, Sudija: Dani Makeli (Holandija)

BARSELONA: Ter Štegen - Kunde, Arauho, Kubarsi, Kanselo - Lopes, Kristensen, Gundogan - Jamal, Levandovski, Rafinja

NAPOLI: Meret - Di Lorenco, Rahmani, Žuan Žezus, Rui - Angisa, Lobotka, Traor - Politano, Osimen, Kvarachelija

ARSENAL - PORTO 1:0 (1:0) (4:2 posle penala)

Trosar u 41. minutu za Arsenal

Stadion: Emirejts, Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

ARSENAL: Raja - Vajt, Saliba, Gabrijel, Kivior - Edegor, Rajs, Žoržinjo - Saka, Haverc, Trosar

PORTO: Kosta - Mario, Pepe, Otavio, Vendel - Varela, Niko - Konseisao, Pepe, Galeno - Evanilson

120. minut - Kraj drugog produžetka! Penali odlučuju u prolasku u četvrtfinale!

105. minut - Kraj prvog produžetka!

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

90. minut - KRAJ U BARSELONI, KATALONCI SU U ČETVRTINALU! U LONDONU ĆE SE IGRATI PRODUŽECI!

83. minut - GOOOOOL! Levandovski! Barselona je jako blizu prolaska u četvrtfinale!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

41. minut - GOOOOOL! Arsenal vodi! Trosar postiže pogodak i sada je 1:1 u ukupnom rezultatu!

30. minut - GOOOOOL! Rahmani vraća Napoli u igru! Ponovo je sve otvoreno u Barseloni!

17. minut - GOOOOL! Kanselo! Barselona za samo 120 sekundi dva puta pogađa metu i vodi 2:0!

15. minut - GOOOOL! Vodi Barselona! Fermin nije uspeo iz prve dve šanse, ali iz treće nije pogrešio!

21.00 - Utakmice su počele!

20.21 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš mečevima osmine finala Lige šampiona između Barselone i Napolija, odnosno Arsenala i Porta. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Španije i Engleske.