ISTORIJA U NEMAČKOJ Trećeligaš Izbacilo Bajern, Frankfurt, a sada i Borusiju za polufinale Kupa - u borbi za finale igraju protiv drugoligaša

23:55 | 12-03-2024

Nestvaran uspeh nemačkog niželigaša.

Fudbal
EPA

Fudbaleri Sarbrukena, ekipe koja se takmiči u trećem rangu nemačkog fudbala, plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke nakon što su bili bolji od Borusije iz Menhengladbaha sa 2:1.

Posle velike drame domaćin je slavio golom u 90+3. minutu golom Brunkera i tako zakazao okršaj za odlazak u finale i to protiv drugoligaša Kajzerslauterna.

To znači da će bar jedna od ekipa koja bude prošla u direktnu borbu za trofej biti van Bundeslige i imaće šansu da osvajanjem trofeja igra kvalifikacije za evropska takmičenja.

Pre pobedničkog gola od 11. minuta na semaforu je pisalo 1:1 jer je Hak doveo goste u prednost u osmom, a u pomenutom 11. minutu poravnao je Naifi.

U drugom polufinalu će igrati Bajer iz Leverkuzena iz još jedan član Cvajte - Fortuna iz Dizeldorfa. Dakle, samo je Bajer ostao od članova elite.