NAOBLAČILO SE INTERU U MADRIDU Oblak junak penal serije, neuništivi Simeone ide u četvrtfinale, Borusija lako sa Holanđanima

23:44 | 13-03-2024

Fudbaleri Borusije Dortmund i Atletiko Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona pobedom nad PSV-om ukupnim rezultatom 3:1 (1:1 u prvoj utakmici), odnosno Interom 3:2 (4:2 u penalima),.

FK Atletiko Madrid
EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Čovek odluke u revanš susretu bio je Džejdon Sančo, koji je već u trećem minutu utakmice doneo rezultatsku prednost Milionerima i usmerio dalji tok utakmice, na koju je tačku stavio Marko Rojs pogotkom u petom minutu nadoknade.

Golove za Borusiju u večerašnjem meču postigli su Džejdon Sančo u trećem i Marko Rojs u petom minutu nadoknade vremena.

U prvoj utakmici osmine finala LŠ, koja je odigrana 20. februara u Ajndhovenu, bilo je nerešeno - 1:1. Ranije su plasman u četvrtfinale LŠ izborili Arsenal, Barselona, Mančester siti, Real, Bajern i Pari Sen Žermen. Žreb četvrtfinala i polufinala LŠ biće održan 15. marta od 12 sati u Nionu.

Što se tiče meča Atletiko Madrida i Intera prolaz dalje obezbedio je španski tim i to tek posle penala u kojima je junak bio Jan Oblak.

Pre toga Inter je došao do prednosti u 33. minutu preko Dimarka, da bi gotovo u sledećem napadu Grizman izjednačio.

Memfis Depaj je u 87. poravnao ukupan rezultat i odveo meč u dodatnih 30 minuta, a kasnije i penale.

Sada su poznati svi četvrtfinalisti, a žreb je zakazan za petak od 12 časova.

Atletiko Madrid - Inter (2:1)  (4:2 posle penala)

Strelci: Dimarko (33'), Grizman (35'), Depaj (87')

Atletiko: Oblak - Molina, Savić, Vitsel, Hermoso, Lino - Ljorente, Koke, De Pol - Morata, Grizman

Inter:  Zomer - Pavar, Depaj, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mekitarijan, Dimarko - Martinez, Tiram

Borusija Dortmund - PSV (2:0)

Strelci: Sančo (3'), Rojs (90+5)

Borusija: Kobel - Džan, Zule, Humels, Matsen - Ozčan, Sabicer - Malen, Brant, Sančo - Filkrug

PSV: Benitez - Teze, Šuten, Boščalji, Dest - Til, Mauro, Verman - Bakajoko, Tilman, De Jong

Produžeci:

KRAJ! Atletiko ide u četvrtfinale posle penal serije!

120. minut - Kraj! Gledaćemo penale u Madridu!

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105. minut - Kraj prvog produžetka!

91. minut - Počeo je prvi produžetak u Madridu!

Drugo poluvreme:

90+5 - Gool! Borusija je sada i zvanično u četvrtfinalu Lige šampiona! Strelac drugog pogotka za Dortmund je Marko Rojs!

90+3 - Neverovatno šta je promašio Rikelme za Atletiko u finišu meča, idemo u produžetke u Madridu!

87. minut - Vraća se Atletiko u život! Depaj je strelac i ovo je rezultat koji vodi Madriđane u produžetke!

FK Atletiko Madrid EPA-EFE/Mariscal

85. minut - Kakva prilika za Atletiko! De Fraj je pogodio stativu za produžetak!

78. minut - Ipak je poništen gol Dortmundu zbog ofsajda nakon gledanja VAR-a!

77. minut - Goool! Borusija preko Filkruga dolazi do velike prednosti i sada su jako blizu plasmana među osam najboljih!

FK Borusija Dortmund EPA-EFE/Friedemann Vogel

70. minut - Veliku priliku je imao PSV! De Jong je pokušao udarac glavom, ali je lopta završila iznad prečke!

60. minut - U ovim trenucima kao da je malo opao ritam na obe utakmice, Inter i Borusija imaju rezultate koji ih vode u četvrtfinale Lige šampiona

52. minut - I dalje visok ritam utakmice. Brzo lopta ide s jedne na drugu stranu terena. Otvoreno igraju oba tima u Madridu

50. minut - Evo prilike za PSV! Šutirao je Lozano, ali stativa je spasila domaće!

46. minut - Počeo je drugi deo igre na obe utakmice!

Prvo poluvreme:

40. minut - Malen izuzetno raspoložen za igru večeras, sada je sa desnog boka izborio poziciju za šut pored čuvara ali je pogodio spolnji deo mreže

35. minut - Ekspresan povratak Madriđana u meč! Strelac je Grizman! (1:1)

33. minut - Gool!!! Dimarko je strelac za prednost gostiju u Madridu!! (0:1)

25. minut - Inter je došao do svoje igre, pritisak Atletika je popustio, pa sada imamo više zanimljivih situacija ispred gola Oblaka. Odličan fudbal gledamo u Madridu

FK Atletiko Madrid EPA-EFE/JUANJO MARTIN

20. minut - Totalna dominacija Borusije. Ređaju se napadi pred golom gostiju, koji za sada imaju dosta sreće što gube samo 1:0.

14. minut  - Damfris promašuje zicer! Inter je mogao da dođe do vođstva, ali je Oblak bio maestralan. Golmani za sada blistaju.

10. minut - Sjajna akcija Dortmunda, pravovremen pas Malena, ali užasan šut Filkruga. Dosta sreće su imali gosti

3. minut - Gool! Vodi Borusija! Sančo je maestralno šutirao sa 20-tak metara od gola i pogodio sam ugao!

1. minut - Počele su utakmice u Madridu i Dortmundu!

20.24 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš mečevima osmine finala Lige šampiona. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja i ko će proći u četvrtfinale elitnog fudbalskog takmičenja.