KAKAV JUBILEJ ZA KAPITENA SRBIJE Dušan Tadić izjednačio rekord Branislava Ivanovića

18:47 | 21-03-2024

Još mu nedostaje samo jedan meč

fudbalska reprezentacija Srbije
EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Fudbalska reprezentacija Srbije u Moskvi igra prijateljski meč protiv Rusije, gde "Orlovi" gube 2:0 golovima Mirančuka iz penala u 22. minutu, a potom i Osipenka u 32. minutu. Inače, Milan Gajić je zaradio crveni karton, pa "Orlovi" imaju igrača manje.

Ovaj meč osim prijateljske utakmice pruža i jedan lep jubilej, a to je izjednačenje rekorda Dušana Tadića, koji po 105. put igra za reprezentaciju Srije.

Naime, Dušan Tadić je na ovaj način uspeo da se izjednači sa Branislavom Ivanovićem, koji od ranije drži isti rekord.

RUSIJA - SRBIJA "Orlovi" primili još jedan gol, ovoga puta posle prekida (2:0)

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić na današnjem meču protiv Rusije u Moskvi 105. put zaigrao je u dresu sa državnim grbom i izjednačio se na vrhu večne liste sa rekorderom Branislavom Ivanovićem.

Tadić će za četiri dana protiv Kipra u Larnaki imati priliku da postane apsolutni rekorder.

Iza njih ostali su Dejan Stanković sa 103 i Savo Milošević sa 102 utakmice.