BRUTALNA UTAKMICA U PREMIJER LIGI Barns upisao dva gola u finišu, Njukasl od 1:3, preokretom do 4:3 i velike pobede nad Vest Hemom

16:09 | 30-03-2024

Fudbaleri Njukasla i Vest Hema sjajno su otvorili 30. kolo u Premijer ligi

FK Njukasl
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Posle dve nedelje pauze zbog reprezentativnih obaveza, na Sent Džejms parku bilo je 4:3 (1:2) uz obilje prilika da bude i više od sedam golova.

Viđen je spektakularan preokret domaćina, koji je do 77. minuta bio na 1:3, a onda su postigli tri gola i nokautirali goste iz Londona.

Krenulo je dobro po "svrake", Aleksandar Isak je u šestom minutu pretvorio penal u vođstvo od 1:0.

Međutim, sve posle toga krenulo je na vodenicu gostiju.

ŠOK U SVETU FUDBALA Bivši predsednik saveza osuđen na doživotnu robiju

Posle sjajne asistencije i pasa u prostor u 21. minutu, Majkl Antonio je izjednačio na 1:1.

Do odmora, još jedan gol ekipe iz Londona, Lukas Paketa je proigrao Kudusa u desetom minutu nadoknade, njemu nije bilo teško da pogodi za 1:2.

I samo što je krenulo drugo poluvreme, u 48. minutu sevnula je kontra Vest Hema.

Kudus je izbacio u prostor Džareda Bouvena, on je izdržao igrača na leđima i poslao loptu u mrežu domaćina.

Ipak, u 77. minutu, posle faula nad Aronom Gordonom, ponovo je dosuđen penal za Njukasl.

Odgovornost je opet preuzeo Aleksander Isak, preciznim udarcem u desni donji ugao smanjio je na 2:3.

Samo šest minuta kasnije, izjednačenje. Isak je ovog puta sjajno prograo Harvija Barnsa, on je utrčao i lako savladao Fabijanskog za 3:3.

I onda, remek delo Barnsa - igrao se 90. minut kada je Barns dobio loptu, a onda topovskim udarcem sa 20 metara smestio loptu u mrežu za delirijum na tribinama.