CRNO-BELI DRHTALI, ALI UZ VELIKU MUKU SLAVILI Partizan prekinuo crni niz, Spartak promašio remi u Humskoj

20:25 | 30-03-2024

Fudbaleri Partizana pobedili su Spartak iz Subotice u meču 28. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije sa 1:0.

FK Partizan
FK Partizan

Nije Partizan slavio na prethodna tri meča, ispustio je veliki broj bodova i brzo od "plusa" na tabeli došao do sigurno velikih "minus četiri" u odnosu nad Crvenom zvezdom.

Delovalo je da će se agonija nastaviti i protiv subotičkog Spartaka, ali je sreća bila na strani crno-belih koji su sačuvali prednost iz 21. minuta kada je Samed Baždar pogodio nakon odbrane Vulića i odbijene lopte posle promašaja Bibrasa Natha.

FK Partizan FK Partizan

Partizan je jako malo pretio, delovali su prilično umorno i tromo domaći igrači, dok su Ognjen Mudrinski, Ubiparip i Atule propustili dobre šanse da u Suboticu odnsesu jako veliki i važan bod.

Crno-beli su se vratili na četiri poena zaostatka u odnosu nad Zvezdom i u sledećem kolu igraju protiv Voždovca u gostima, dok će Spartak dočekati Radnički iz Niša.

PARTIZAN - SPARTAK 1:0 (1:0)

Baždar u 21. minutu za Partizan

Stadion: Partizana, Sudija: Stanko Ostraćanin

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Kovačević, Marković, Antić – Ovusu, Zahid (od 77. Stjepanović) – Kalulu, Natho (od 59. Kastiljo), Goh – Baždar (od 59. Nikolić).

SPARTAK: Vulić – Mijailović, Bogićević, D. Kerkez, Ćalasan, M. Kerkez – Đurasović, Lukić, Mijić - Babić, Ubiparip.

KRAJ!

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

84. minut - Mudrinski je imao priliku za izjednačenje, ali brani Jovanović udarac napadača gostiju.

77. minut - Povredio se i Zahid koji mora van terena, a u igri je Stjepanović.

59. minut - Povredio se Natho i moraće van terena, umesto njega u igri je Kastiljo, dok Baždara menja Nikolić.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

42. minut - Pretio je sada Ubiparip iz polu-voleja, ali udarac napadača Spartaka ide pored gola.

21. minut - GOOOOL! Baždar ispravlja promašaj Natha i dovodi Partizan do prednosti!

14. minut - Natho je šutirao, ali dosta slabo, pa Vulić nije imao problema da zaustavi njegov udarac.

10. minut - Tražili su domaći penal nakon situacije u kaznenom prostoru Spartaka, ali na kraju ništa od svega.