NE ODUSTAJE ATLETIKO OD LIGE ŠAMPIONA Simeoneov verni vojnik doneo pobedu u 87. minutu

23:53 | 01-04-2024

Važna pobeda Madriđana u borbi za Ligu šampiona.

FK Atletiko Madrid
EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Grčevito se Atletiko Madrid bori za mesto u Ligi šampiona naredne sezone. Iskoristile su "jorgandžije" poraz Atletik Bilbaa i pobedom nad Viljarealom od 2:1 stigle do željenog, četvrtog, mesta.

Heroj pobede Atletiko Madrida je verni vojnik Dijega Simeonea Saul Njigez. Poznata je priča da je španski vezista jednom prilikom uprkos problemima sa bubrezima ostao na terenu i odigrao ceo meč.

Posle utakmice je mokrio krv, što samo govori o fanatizmu igrača kojima već više od deceniju uspešno rukovodi Simeone.

Sjajan gol je postigao Saul u 87. minutu i tako doneo vrednu pobedu timu iz španske prestonice koji je večeras poveo preko Aksela Vicela u devetom minutu.

Izjednačio je, izvesno i ponajbolji igrač Viljareala ove sezone, Aleksander Serlot u 50. minutu, ali to nije bilo dovoljno da "žuta podmornica" izvuče makar bod.