ZVEZDA SA POLA GASA PROTIV "TRAKTORISTA" Crveno-beli nastavili trijumfalan niz i zadržali prednost u odnosu na Partizan

20:55 | 03-04-2024

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu IMT sa 2:0 u 28. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije

Zvezda
Marko Metlaš

Crveno-beli su opravdali ulogu favorita i nastavili trijumfalni niz, te tako zadržali četiri boda prednosti u odnosu na Partizan koji je savladao Voždovac sa 3:2.

Zvezda je povela već u četvrtom minutu i to preko Jovana Šljivića, momka rođenog 2005. godine. Talentovani vezista je sjajno reagovao na dodavanje Gejlora Kange u kaznenom prostoru IMT-a i postigao ligaški prvenac.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja prvog dela. Šampion Srbije je imao potpunu kontrolu, ali nismo videli mnogo šansi, dok su gosti pokušavali da gol Omrija Glazera ugroze iz kontre.

Kako su crveno-beli otvorili prvo, tako su otvorili i drugo poluvreme, pošto je Milan Rodić duplirao prednost u 48. minutu. Nisu se razumeli Terzić i Lutovac, a njihov nesporazum je iskoristio Rodić. Bek Crvene zvezde je stigao do lopte pošto su prethodno na istu pokušali da startuju igrači IMT-a, a potom je preciznim udarcem matirao Kneževića.

Samo dva minuta kasnije gosti su propustili veliku priliku, kada je Radočaj sa pet metara šutirao, ali je Glazer sjajno reagovao.

U 64. minutu poništen je penal crveno-belima. Stamenić je šutirao, a Krstić posle klizećeg starta igrao rukom te je Milanović pokazao na belu tačku. Usledila je reakcija VAR sobe posle koje je odluka poništena jer je igrač u padu dotakao loptu i to nakon što se ona prethodno odbila od njegovu nogu.

Do kraja susreta nije bilo mnogo uzbuđenja, pa su izabranici Vladana Milojevića rutinski priveli meč kraju.

CRVENA ZVEZDA - IMT 2:0 (1:0)

Strelci: Šljivić u 4. i Rodić u 48. minutu

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Miloš Milanović

Crvena zvezda: Glazer – Mimović, Spajić, Điga, Rodić – Kanga, Hvang– Olajinka, Ivanić, Šljivić– Kraso.

IMT: Knežević – Lutovac, Lambulić, Delević, Džinović – Bastaja, Kijevčanin - Krstić, Radočaj, Terzić – M.Luković.

Kraj! Rutinski trijumf crveno-belih!

90. minut - Igraće se još četiri minuta na stadionu "Rajko Mitić".

83. minut - Finiš meča, Zvezda pred sigurnom pobedom.

78. minut - Prilika za vrlo motivisanog Sremčevića, uzeo je loptu, šutirao, ali bio zamalo neprecizan.

71. minut - Radočaj je uspeo da se izbori za šansu na levom boku, ali ni ovu priliku nijeuspeo da materijalizuje - gađao je pravo u Glazera.

63. minut - Dosuđen je penal za Zvezdu! Igrač gostiju je u padu zahvatio nehotice loptu rukom. VAR nije doneo odluku, pa je sudija Milanović išao da pogleda snimak i odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu.

59. minut - Katai i Stamenić su u igri umesto Hvanga i Šljivića.

50. minut - Najbolja prilika od početka meča za IMT, Radočaj je bio sam sa nekih pet metara, ali neverovatna odbrana Glazera.

48. minut - Gooool! Zvezda vodi 2:0, strelac je Rodić! Kako je otvorila prvo, tako je započela i drugo poluvreme Crvena zvezda!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 1:0 golom Šljivića iz četvrtog minuta.

42. minut - Dosta sitnih faulova koji kvare ritam meča.

33. minut - Solidan pokušaj Šljivića iz okreta, lako brani Knežević.

25. minut - Velika prilika za Zvezdu, Kraso je dobio loptu, izborio sebi šansu, ali sa pet metara šutira pravo u Kneževića

22. minut - Lutovac je poslao loptu pred gol crveno-belih gde je Mimović pokušao da otkloni opasnost, međutim izgubio je duel sa Radočajem koji je potom, sa šest metara, gađao u Glazera.

14. minut - Kontrolišu crveno-beli igru u potpunosti. Pritisli su izabranici Vladana Milojevića rivala koji ne uspeva da prenese težište igre van svoje trećine terena.

9. minut - Prvi put prete gosti, biće korner. Lako se Zvezda odbranila i kreće u novi napad.

4. minut - Gooool! Zvezda već vodi, strelac je Jovan Šljivić, momak rođen 2005. godine.

1. minut - Utakmica je počela!

18.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 28. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Crvena zvezda i IMT. Uz alo. rs pratite sva dešavanja sa Marakane.