PALAS NALJUTIO ŠAMPIONA Mateta probudio zver, Siti se poigrao sa rivalom

15:49 | 06-04-2024

Preokret Mančester sitija i lekcija koju su igrači Kristal Palasa naučili na teži način.

FK Mančester siti

Ima ona čuvena da ne treba dirati lava dok spava. Samo, čini se da fudbaleri Kristal Palasa to nisu znali. Ali su danas naučili. I to na teži način. Očitao im je Mančester siti pravu lekciju - 4:2.

Naljutio je šampiona Engleske Žan-Filip Mateta. Postigao je francuski napadač gol u trećem minutu utakmice i probudio zver u Gvardiolinoj četi.

Najpre je Kevin de Brujne u 13. minutu poravnao rezultat, da bi pravi potop domaćin doživeo u drugom poluvremenu.

Riko Luis je doneo preokret samo dva minuta po početku drugog dela igre, da bi tandem De Brujne - Haland za četiri minuta srušio Kristal Palas.

Prvo je Norvežanin bio precizan na asistenciju Belgijanca u 66. minutu, a potom se i sam De Brujne opet upisao u listu strelaca.

Jasno je već tada bilo da je Kristal Palas doživeo pravi debakl. Ipak, uspeo je domaćin koliko-toliko sa spasi čast golom još jednog Francuza - Odsona Eduarda četiri minuta pre kraja utakmice.

Izjednačio se sada Siti sa 70 bodova na vrhu tabele Premijer lige sa Liverpulom koji ima utakmicu manje. Mada, preti tu i Arsenal sa bodom manje, ali i mečom zaostatka.