15:49 | 06-04-2024

Preokret Mančester sitija i lekcija koju su igrači Kristal Palasa naučili na teži način.

FK Mančester siti
AP Photo/Rui Vieira

Ima ona čuvena da ne treba dirati lava dok spava. Samo, čini se da fudbaleri Kristal Palasa to nisu znali. Ali su danas naučili. I to na teži način. Očitao im je Mančester siti pravu lekciju - 4:2.

Naljutio je šampiona Engleske Žan-Filip Mateta. Postigao je francuski napadač gol u trećem minutu utakmice i probudio zver u Gvardiolinoj četi.

Najpre je Kevin de Brujne u 13. minutu poravnao rezultat, da bi pravi potop domaćin doživeo u drugom poluvremenu.

Riko Luis je doneo preokret samo dva minuta po početku drugog dela igre, da bi tandem De Brujne - Haland za četiri minuta srušio Kristal Palas.

Prvo je Norvežanin bio precizan na asistenciju Belgijanca u 66. minutu, a potom se i sam De Brujne opet upisao u listu strelaca.

Jasno je već tada bilo da je Kristal Palas doživeo pravi debakl. Ipak, uspeo je domaćin koliko-toliko sa spasi čast golom još jednog Francuza - Odsona Eduarda četiri minuta pre kraja utakmice.

Izjednačio se sada Siti sa 70 bodova na vrhu tabele Premijer lige sa Liverpulom koji ima utakmicu manje. Mada, preti tu i Arsenal sa bodom manje, ali i mečom zaostatka.