GLUPOST KRSTOVIĆA UNAZADILA LEČE Pamti se Milanova pobeda i kung-fu potez Crnogorca (VIDEO)

16:59 | 06-04-2024

Važna pobeda Milana u senci poteza bivšeg napadača Crvene zvezde.

Milan
AP Photo/Luca Bruno

Pamtiće se sa današnje utakmice pobeda Milana nad Lečeom (3:0), ali i neverovatna glupost bivšeg napadača Crvene zvezde - Nikole Krstovića.

Reprezentativac Crne Gore je u 45. minutu u jednom duelu za visoku loptu pravim kung-fu potezom uradio Samjuela Čukvuezea. Nigerijac je pao na zemlju, a glavni sudija je odmah dodelio crveni karton Krstoviću.

Tako je Leče ostalo sa 10 igrača na terenu, mada je već do tada gubilo sa 2:0. Za to su bili zaslužni Kristijan Pulišić i Olivije Žiru koji su u razmaku od 14 minuta dva puta matirali goste.

Jasno, isključenje Krstovića je unazadilo Leče koje nije moglo ni da se nada nekom preokretu u drugom delu igre.

Naprotiv. Milan je dodao gas i preko Rafaela Leaa u 57. minutu samo podebljao pobedu kojom je praktično obezbedio plasman u Ligu šampiona.

U narednih sedam kola, biće roso-nerima dovoljne dve pobede da to i matematički urade, ali nema sumnje da je elitno takmičenje - već u džepu.

Da napomenemo da je za Milan šansu u 62. minutu utakmice dobio Luka Jović, dok je štoper Jan-Karlo Simić presedeo meč na klupi za rezervne igrače.