22:42 | 07-04-2024

Reprezentativac Srbije načeo mrežu PAOK-a.

Mijat Gaćinović
EPA-EFE/Isabel Infantes

Do kraja grčkog prvenstva gotovo svaki meč će biti presudan za šampionsku titulu. I u gotovo svakom kolu će biti igran barem jedan derbi. U ovom kolu je to bio okršaj AEK-a i PAOK-a koji je završen remijem - 2:2.

Strelac prvog gola za AEK bio je naš reprezentativac Mijat Gaćinović. Tačno pola časa igre je bilo dovoljno našem vezisti da utrči u prazan prostor, iskoristi pas Orbelina Pinjede i matira Kotarskog.

Poveo je AEK i sa 2:0 golom Nordina Amarbata (brata poznatijeg Sofijana koji igra za Mančester junajted), ali je prednost - ispustio.

Najpre je bivši fudbaler Čelsija Abdul Baba Rahman na isteku časa igre prepolovio prednost domaćina, da bi Magomed Ozdoev u 89. minutu doneo bod PAOK-u.

Mora se priznati daleko slađi pošto je njime zadržao bod prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala. Mada u narednom kolu će crno-beli igrati na gostovanju Olimpijakosu.

Da napomenemo da je Andrija Živković igrao čitavu utakmicu za PAOK, dok je Gaćinović u 87. minutu mesto ustupio Fernandesu.