ISTORIJA U KRAGUJEVCU Radnički se plasirao u polufinale Kupa Srbije

19:05 | 11-04-2024

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su kod kuće savladali Novi Pazar rezultatom 3:1.

Radnički
Aleksandar Đorđević

Domaćin je pred oko sedam hiljada navijača poveo u 31. minutu. Matija Gluščević je bio asistent, a napadač iz Gvadelupa Kilijan Bevis strelac. U 35. minutu rezervista gostiju Sead Islamović je igrao rukom u šesnaestercu, dosuđen je penal za domaće, a siguran je sa bele tačke bio Milutin Vidosavljević.

Rezervista gostiju Nikola Srećković je u 73. minutu smanjio na 1:2 i tako vratio neizvesnost u finiš utakmice.
U 90. minutu glavni sudija Dejan Trifković isključio je zbog prigovora trenera domaće ekipe Feđu Dudića.

Rezervista domaćih, Kolumbijac Dilan Ortiz, stavlja tačku na meč golom u 90+8. minutu. Asistent je bio takođe rezervista Bojan Adžić.

Pre Radničkog, u polufinale Kupa Srbije plasirali su se branilac trofeja Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina.

Žreb za polufinale Kupa biće održan u utorak u podne, a neće biti dirigovan, što znači da svako može da igra protiv svakoga. Polufinalne utakmice su na programu 24. aprila, a finale je zakazano za 23. maj.