TADIĆ ZA NADU FENERA Olimpijakos gazio, pa strepeo

21:07 | 11-04-2024

Srpski fudbaler Dušan Tadić postigao je gol sa penala u porazu Febnerbahčea na gostovanju Olimpijakosu (2:3) u prvom meču četvrtfinala Lige konferencija, dok su Viktorija iz Plzenja i Fjorentina odigrali 0:0.

Fener - Oli
EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Domaćin je u Atini na krilima Konstantinosa Fortunisa vodio 2:0 posle samo 32 minuta. Fortunis je prvo dao gol u 8. minutu, a zatim je u 32. bio asistent Stevanu Jovetiću. Kad je Čikinjo u 57. minutu povećao na 3:0 delovalo je da će Olimpijakos imati nedostižnu prednost pred revanš.

Da ne bude tako pobrinuli su se Tadić, koji je sigurno realizovao penal u 67. i Irfan Kahveći koji je mrežu domaćina pogodio u 74. minutu.

U remiju bez golova u Češkoj između Viktorije i Fjorentine Nikola Milenković je odigrao ceo meč za goste.

Preostala dva prva meča četvrtfinala Lige konferencija, Aston Vila - Lil i Klub Briž - PAOK igraju se od 21 čas.

Revanš utakmice su na programu sledećeg četvrtka.