KASNO SE BAJERN SETIO Beznačajna pobeda Tuhelove čete, Lajpcig u klin, Dortmund u ploču

17:31 | 13-04-2024

Uzbudljivo popodne u Bundesligi.

FK Bajern Minhen
EPA/ANNA SZILAGYI

Kasno se Bajern setio. Čeka se samo sutrašnja utakmica pa da Bajer Leverkuzen u slučaju pobede overi šampionsku titulu. Prvu u istoriji. Otuda je i pobeda giganta iz Minhena nad Kelnom čisto pro forme - 2:0.

Bez dileme će četa Tomasa Tuhela overiti plasman u Ligu šampiona i naredne sezone, pa će Bajern preostalih pet kola Bundeslige moći da iskoristi da se što bolje spremi za Arsenal i eventualni dalji prolazak u polufinale LŠ.

Strelac prvog gola danas je bio Rafael Gereiro u 65. minutu. da bi pobedu overio Tomas Miler u 93. minutu. Dosta je Tuhel i rotirao. Tako je Ulrih počeo na golu, Matis Tel na levom krilu, Nusair Mazraui na levom boku, Aleksandar Pavlović u sredini terena...

Fudbal

Trener fudbalera Bajerna Tomas Tuhel izjavio je da nije realno da klub iz Minhena odbrani titulu u Bundesligi, ali je podsetio da je njegov tim prošle sezone uspeo u poslednjem kolu da dođe do šampionskog trofeja, prenose nemački mediji.

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Fudbal

Lajpcig u klin, a Borusija Dortmund u ploču. Traje borba dva nemačka teškaša za direktno mesto u Ligi šampiona naredne sezone.

I jedan i drugi klub su ostvarili pobede danas. Lajpcig daleko lakše ubedljivim trijumfom nad Volfsburgom - 3:0.

Konce igre je povlačio Dani Olmo koji će izvesno za 60.000.000 evra napustiti Lajpcig ovog leta (tolika mu je otkupna klauzula).

Španac je načeo rivala u 13. minutu, da bi asistencijom Loisu Opendi u 82. bio postavljen konačan rezultat.

Između se "umetnuo" i pogodak Bendžamina Šeška njegov 10. u sezoni. Primera radi, gore pomenuti Belgijanac je na 23.

Što se tiče Borusije Dortmund, nadigrala je imenjaka iz Menhengladbaha sa 2:1 na uvek teškom gostovanju.

U samo šest minuta su "milioneri" stigli do pobede. Oba gola su delo Marcela Zabicera. Iz penala u 22. minutu, a potom i iz igre.

Jako uzbudljivo prvo poluvreme je golom začinio Maksimilijan Veber u 36. minutu. Mora se istaći i da je Dortmund igrao sa igračem manje od 55. minuta zbog crvenog kartona Karima Adejemija.

U preostalim utakmicama dana, Bohum i Hajdenham su uzeli po bod (1:1), dok je Majnc bio i više nego ubedljiv protiv Hofenhajma - 4:1.