NOĆNA MORA FRANZUZA - EMILIJANO MARTINEZ Argentinac podsetio na finale Mundijala u Kataru i odveo Aston Vilu u polufinale, Fjorentina se mučila 90 minuta, pa se igrala u produžecima

22:12 | 18-04-2024

Poznata prva dva učesnika polufinala Lige konferencije.

FK Aston Vila

Fudbaleri Aston Vile i Fjorentine prvi su učesnici polufinala Lige konferencije nakon što su savladali Lil posle boljeg izvođenja penala (2:1, penalima 4:3), odnosno Plzenj posle produžetaka (2:0).

Fjorentina je posao završila tek posle produžetaka jer je i u revanšu nakon 90 minuta igre bilo 0:0. Međutim, u dodatnih 30 minuta dva gola, prvo Gonzalez, a onda i Biragi najavili su da bi "viola" ponovo mogla u borbu za trofej.

FK Aston Vila Tanjug/Ap

Mnogo uzbudljivije bilo je u Lilu gde je Aston Vila eliminisala domaćina nakon penal serije. Vodili su Francuzi do 89. minuta, ali ih je sudar golmana i defanzivca koštao pogotka i produžetaka, a onda i eliminacije.

Emilijano Martinez ponovo je bio noćna mora Francuzima, kao i na Svetskom prvenstvu, ponovo je briljirao i odveo klub iz Birmingema među četiri najbolja.