LIVERPULOV RASPAD SISTEMA Svađa Klopa i Salaha, očajna igra i pozdrav sa šampionskom titulom

16:20 | 27-04-2024

Slavni tim ponovo razočarao navijače.

FK Liverpul
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U mesecu kada su najviše morali, igrači Liverpula su najviše podbacili. U aprilu je tim sa Enfilda primio čak 12 golova na tek osam utakmica. Dva samo danas u remiju sa Vest Hemom - 2:2.

Zakucali su "čekićari" sunovrat šampionskih ambicija čete Jirgena Klopa koji je danas bio u centru pažnje.

Ne samo zato što je ovo bila prva utakmica nemačkog stratega od kada je saznao da će ga naredne sezone zameniti Arne Slot, već zbog svađe sa Mohamedom Salahom.

Sve se odigralo prilikom ulaska Egipćanina na teren umesto Luisa Dijaza u 79. minutu. Žestoku raspravu su imali Klop i Salah...

Otuda ni ne čudi današnji rezultat Liverpula. U poslednjih pet mečeva u Premijer ligi imaju tek jednu pobedu!

Sada će Mančester siti (bod više uz dva meča manje) i Arsenal (dva boda više uz meč manje) sami trčati šampionsku trku.

Poveo je Vest Hem preko Džeroda Bouvena u 43. minutu, da bi u drugom delu Liverpul stigao do preokreta.

Najpre je Endi Robertson u 48. minutu izjednačio da bi bilo malo uticaja i sreće kod izjednačujućeg gola koji je "delo" golmana domaćih Alfonsa Areole.

I kada se činilo da bi Liverpul mogao do pobede, Mičel Antonio je doneo izjednačenje u 77. minutu. Potom je morao Klop da potegne tešku artiljeriju i uvede Salaha i Darvina Nunjeza. Nije vredelo...