ŠAMPION NE STAJE Inter rutinski protiv Torina

16:02 | 28-04-2024

Fudbaleri Intera pobedili su danas na svom terenu ekipu Torina rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici 34. kola Serije A.

Inter
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Oba gola za Inter postigao je Hakan Čalhanoglu, koji se upisao u strelce u 56. minutu i u 60. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaleri Torina su meč završili sa fudbalerom manje, pošto je u 49. minutu isključen Adrijen Tameze.
Srpski reprezentativci Vanja Milinković-Savić i Ivan Ilić odigrali su ceo meč za Torino, dok je Uroš Kabić bio na klupi za rezerve.

Igrače Intera je do stadiona sačekao i pozdravio koridor navijača, pošto je ovaj klub pre šest dana pobedom protiv Milana (2:1) obezbedio titulu u Seriji A.

Fudbaleri Torina su na terenu pre početka meča formirali pobednički kordon za igrače Intera. Domaći fudbaleri su po završetku utakmice proslavili osvajanje titule sa navijačima.

Utakmicu između Intera i Torina je po prvi put u istoriji Seriji A predvodila ženska sudijska trojka. Glavni sudija je bila Marija Sole Ferijeti Kaputi, dok su njene pomoćnice bile Franćeska di Monte i Ticijana Trašijati.

Inter je prvi na tabeli Serije A sa 89 bodova, a u narednom kolu gostovaće Sasuolu.

Fudbaleri Torina zauzimaju 10. mesto na tabeli sa 46 bodova, a u narednom kolu italijanskog prvenstva na svom terenu dočekaće Bolonju.