17:49 | 28-04-2024

Velika pobeda "tobdžija".

FK Arsenal
EPA-EFE/VINCE MIGNOTT EDITORIAL USE ONLY

Kako je Liverpul praktično ispao iz trke za šampionsku titulu u Premijer ligi, Mančester siti i Arsenal vode trku udvoje. Na tom putu je "tobdžijama" jedna od najvećih mina bila ekipa Totenhema koja je uspešno zaobiđena - 3:2!

Gledali smo zaista fantastičan londonski derbi. Uostalom, Premijer liga nas je uglavnom i navikla na ovako otvorene duele, pune tempa, šansi, golova...

Činilo se da Arsenal ima praktično dobijenu utakmicu, a onda je morao da strepi. Za samo 38 minuta je četa Mikaela Artete imala ogromnih 3:0!

Za to su bili zaslužni Hojbjerg (autogol) u 15. minutu, Bukajo Saka u 27. i Kai Haverc gotovo 10 minuta kasnije.

Nije Totenhem ni imao sreće u prvom delu igre. Postigao je Miki van de Ven gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Ostaće večita misterija šta se dogodilo "tobdžijama" u poluvremenu. Potpuno je Totenhem dominirao drugim delom igre.

Najpre je Kristijan Romero u 64. minutu smanjio zaostatak, da bi potom Hjong-Min Son u 87. minutu doneo pravu dramu.

Strepeo je Arsenal desetak minuta sve dok sudija Majkl Oliver nije svirao kraj. Drže sada "tobdžije" čelo Premijer lige sa četiri boda više od Mančester sitija koji pride ima i dve utakmice manje.