RAČIĆ SVE BLIŽI ISPADANJU Fiorentina petardirala Sasuolo i gurnula ga na ivicu ambisa

23:32 | 28-04-2024

Ubedljiva pobeda domaćina na "Artemio Frankiju".

FK Fiorentina
EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Velika borba će se voditi za opstanak u Seriji A. A čini se da u njoj ekipa Sasuola dobrano gubi dah. Večeras joj je Fiorentina održala pravu lekciju i petardila je goste - 5:1!

Situacija je takva da tim našeg Uroša Račića trenutno ima pet bodova manje od Empolija koji se nalazi u sigurnoj zoni. A četiri kola su preostala do kraja...

Sjajnu utakmicu su odigrali Rikardo Sotil, Antonjin Barak i Niko Gonzalez za domaćina. Prvi je načeo Sasuolo u 17. minutu. Pride je upisao i asistencije za po gol Čeha i Argentinca u drugom poluvremenu.

Između ta dva pogotka se u strelce upisao i Lukas Martinez Kvartra u 54. minutu. Tačku na konačan rezultat postavio je Goznalez drugim golom malo posle isteka časa igre.

Sve što je Sasuolo uspeo večeras je da postigne počasni pogodak koji je delo Kristijana Torsdvedta u 57. minutu.

Da napomenemo da su naši reprezentativci Nikola Milenković i Uroš Račić presedeli utakmicu na klupama domaćina, odnosno gostiju.