PSŽ PROMAŠIVAO NEMGOUĆE, DORTMUND SLAVIO "Milioneri" korak bliži finalu, čeka nas sepktakularan revanš

22:56 | 01-05-2024

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Pari Sen Žermen sa 1:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona

Liga šampiona
AP Photo/Matthias Schrader

Bila je ovo spektakularna utakmica i pravo je čudo kako smo videli samo jedan gol.

Posle nešto sporijeg starta, borba se rasplamsala, šanse su se ređale kao na traci. "Sveci" su bili ofanzivniji, a "milioneri" konkretniji.

Igrao se 36. minut kada smo videli trenutak odluke i kontru iz kog je Dortmund stigao do pogotka. Šloterbek je uputio fantastičan pas ka Filkrugu, ovaj sjajno prihvatio loptu, a onda i matirao Donarumu.

U finišu prvog dela Sabicer je propustio priliku da duplira prednost.

Drugo poluvreme bilo je spektakularno sa nekoliko kolosalnih šansi. U 52. minutu gosti su dva puta pogodili stativu u jednom napadu, najpre Mbape, a onda i Hakimi.

Zatim je domaćin zapretio preko Filkruga kog je ovoga puta uposlio Sančo, ali je nemački napadač šutirao preko gola.

Seriju promašaja nastavio je Dembele koji je u nekoliko navrata ostajao potpuno neometan, ali njegove lopte nisu završavale tamo gde je želeo.

Bilo je još nekoliko šansi do kraja, ali promene rezultata nije bilo, pa je Dortmund korak bliži velikom finalu.

Revanš je na programu 7. maja, kada će PSŽ biti domaćin.

DORTMUND - PSŽ 1:0 (1:0)

Stadion: Vestfalen

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

Dortmund: Kobel - Rajerson, Šloterbek, Humels, Matsen - Džan, Zabicer - Adejemi, Brant, Sančo - Filkrug.

PSŽ: Donaruma - Hakimi, Markinjos, Ernandes, Mendes - Zair Emeri, Vitinja, Ruiz - Dembele, Mbape, Barkola

Kraj! Pobeda Dortmunda!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

84. minut - Kakav potez Markinjosa! Blokirao je gol-šansu Julijana Branta. Savršen pas je dao Sančo, Brant je hteo da šutira, ali je uklizao Brazilac

80. minut - Neverovatan promašaj Dembelea! Hakimi je odložio loptu za Francuza, koji je neometan sa 11 metara šutirao preko gola.

72. minut - Sjajno je Kilijan Mbape poslao loptu ka Dembeleu, koji se nije najbolje snašao u petercu gostiju, dobro je intervenisao Kobel

66. minut - Pravo je čudo kako je i dalje 1:0, imajući u vidu koliko šansi su stvorili i jedni i drugi.

60. minut - Kakva šansa ovoga puta za Dortmund! Sančo je sjajno prošao po desnoj strani, proigrao Filkruga, ali je ovaj šutirao preko gola.

Liga šampiona AP Photo/Martin Meissner

56. minut - Nova velika prilika za "svece"! Ušao je iza leđa odbrani Dortmunda Fabijan Ruiz, dobio savršenu loptu od Hakimija, ali glavom gađa pored gola sa tri-četiri metra udaljenosti.

52. minut - Dva puta PSŽ pogađa stativu u jednom napadu, prvo Mbape, a onda i Hakimi! Mnogo sreće za domaće.

50. minut - Divno je probio Adejemi po boku, centrirao, Sančo se okliznuo, ali ipak iznudio korner. Brant je centrirao, ali bez opasnosti po Donarumu.

45. minut - Poluvreme, Dortmund vodi 1:0!

44. minut - Nova velika prilika za Dortmund. Sabicer je šutirao sa nekih pet metara, ali je Donaruma uspeo da odbrani.

42. minut - Peh za Parižane, povredio se Ernandez i neće biti u stanju da nastavi utakmicu, umesto njega u igru je ušao Beraldo.

36. minut - Goooool! Dortmund vodi, strelac je Filkrug posle kontre i sjajnog pasa Šloterbeka. Sjajno je primio loptu, a onda rutinski matirao Donarumu!

29. minut - Najopasniji napad Dortmunda od starta meča. Prvo je faul napravio Hakimi nad Adejemijem. Izveden je prekid sa leve strane, nešto poput skraćenog kornera, usledila je gužva pred golom Donarume, lopta je stigla do Sanča koji je prošao dva fudbalera gostiju, potom vratio ka Brantu, ovaj je snažno šutirao, ali je lopta na putu ka golu pogodila Markinjosa i otišla u korner.

20. minut - Dembele je centrirao, lopta je došla do Ruiza, ali je propao još jedan napad PSŽ-a koji je obećavao.

18. minut - Novi pokušaj Dembelea, ali opet je bio neprecizan, lopta je završila pored gola.

14. minut - Evo prve velike šanse! Sabicer je pokušao, ali suviše iskosa i bio je previše blizu Donarume, pa je golman Parižana uspešno intervenisao.

11. minut - Prvi šut na večerašnjoj utakmici, uputio ga je Dembele sa nekih 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

5. minut - Oprezni i jedni i drugi na startu, još uvek nema ozbiljnijih napada.

1. minut - Utakmica je počela!

20.55 - Sve je spremno za spektakl!

20.04 - Za razliku od "milionera", PSŽ je dominantan u prvenstvu Francuske i već je obezbedio titulu.

20.02 - Dortmund igra prilično loše u Bundesligi i nalazi se tek na petom mestu, pa spas sezone traže upravo u Ligi šampiona.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici polufinala Lige šampiona u kojoj se sastaju Borusija Dortmund i PSŽ. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Nemačke.

Nejc Pečnik
Fudbal

"MOŽEMO DA POBEDIMO SRBIJU" Bio je miljenik navijača Zvezde, a sada igra tenis, navija za Đokovića i za Sport.alo poručuje: Ako nas "orlovi" potcene, iskoristićemo to

07:00

20 jun, 2024

Fudbal

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik (38) dobro je upoznat sa dešavanjima kako u Sloveniji, tako i u Srbiji, a u razgovoru za sport.alo, nekadašnji ljubimac navijača crveno-belih, otkrio je šta očekuje od utakmice, gde je prednost Slovenije, a pomenuli smo i njegovu titulu na "Marakani", kao i Novaka Đokovića...