ZVEZDIN MINIMALAC U LUČANIMA Crveno-beli preko Dragovića nastavili pobednički niz u Superligi

20:22 | 08-05-2024

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima golom Aleksandra Dragovića 0:1

FK Crvena zvezda
Fk Crvena Zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost u Lučanima rezultatom 1:0 u okviru 34. kola Superlige Srbije. Pobednički gol je postigao Aleksandar Dragović u 69. minutu, nakon što se snašao u kaznenom prostoru gostiju.

Lepa scena viđena je pre početka susreta kada su igrači Mladost napravili špalir da pozdrave nove/stare šampione Srbije.

Uručeno je cveće kapitenu Aleksandru Dragoviću, a atmosfera je bila svečana.

Ovom pobedom, Zvezda je nastavila šampionski niz u domaćem prvenstvu.

Mladost - Crvena zvezda (0:1)

Mladost: Stamenković - Andrić, Bojić, Joksimović, Milošević - Pejović, Tumbasević, Udovičić, Varjačić - Veličković, Žunić

Crvena zvezda: Glazer - Mimović, Radojević, Điga, Dragović - Mijailović, Kanga - Šljivić, Olajinka, Katai - Sremčević

Drugo poluvreme:

89. minut - Faul za Zvezdu, Kraso je šutirao, ali nije bio precizan...

75. minut - Trostruka izmena u Mladosti, ulaze Divac, Pribaković i Alempijević, a izlaze Milošević, Udovičić i Žunić

69. minut - GOOL! Kraso je centrirao, lopta se odbila od Varjačića, došla do Dragovića koji je zakucao u mrežu sa dva metra.

57. minut - Kraso pogađa stativu. Sjajna akcija Zvezde i pas Ivanića, ali je okvir gola sprečio vođstvo!

FK Crvena zvezda Fk Crvena Zvezda

56. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Hvang, Ivanić i Kraso, umesto Šljivića, Sremčevića i Radojevića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Korner za Crvenu zvezdu, Kanga je centrirao, ali bez problema za odbranu domaćih

30. minut - Kanga je šutirao, ali je ta lopta završila preko gola. Zvezda sada pojačava pritisak

27. minut - Najbolja prilika na meču za domaće. Varjačić je centrirao, a Udovičić šutirao - pravo u Glazera

18. minut - Nova prilika za crveno-bele. Kanga je centrirao, a Olajinki je malo falilo da zahvati loptu ispred gola Stamenkovića

11. minut - Našao je dobru poziciju Kanga, napravio sebi prostor, ali je ta lopta završila preko gola

9. minut - Šljivić je bio u prilici za goste, ali od svega, uspeo je da izbori korner

4. minut - Veličković je probao, prva šansa za domaću ekipu, ali bez većih problema za Glazera

1. minut - Utakmica je počela!

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izuzetno poštuje narednog rivala:

- Ekipa Mladosti je apsolutno zasluženo u plej-ofu. Ispratili smo prethodne utakmice tima iz Lučana. Rasterećeni su i uvek igraju dobro i na strani, a pogotovo kada su domaćini. Imaju spoj izuzetnih igrača, koji su dosta iskusni, ali u poslednje vreme su predstavili i par dobrih mladih igrača. Mislim da su jaki kao kolektiv. Očekuje nas teška utakmica, kao i sve prethodne koje smo odigrali. Svi igrači su spremni. Nemamo kadrovskih problema, videćemo još danas. Imali smo par dana odmora. Mislim da će svi biti spremni, pitanje je samo za koji sastav ćemo se opredeliti - rekao je trener šampiona Srbije.

17.41 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču plej-ofa Superlige Srbije između Crvene zvezde i Mladosti. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz Lučana.