PARTIZAN KONAČNO POBEDIO Crno-beli nisu blistali, ali lako slavili i sačuvali drugo mesto

18:29 | 12-05-2024

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu lučansku Mladost sa 3:0 u 35. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije

Partizan - Mladost

Crno-beli su tako prekinuli niz od šest uzastopnih mečeva bez pobede i sačuvali drugo mesto, pošto imaju dva boda prednosti u odnosu na trećeplasirani TSC.

Nisu crno-beli blistali, ali su upisali siguran trijumf.

Meč je obeležila i jeziva povreda igrača gostiju u 35. minutu. Glavama su se sudarili Željko Samčović i defanzivac Milan Joksimović, kojima je hitno ukazana pomoć. Koliko je situacija ozbiljna govori i to da su ambulantna kola morala da intervenišu i da odvezu nesrećne igrače.

Naravno, odmah je bila izvršena izmena, pa su umesto njih na teren ušli Saša Stamenković i Filip Žunić.

Igrao se 41. minut kada je Bibras Natho doveo Partizan u vođstvo posle asistencije Kalulua.

Imali su gosti nekoliko dobrih prilika u drugom delu, ali je ponovo fantasičan bio Aleksandar Jovanović na golu crno-belih.

Prednost je duplirao Saldanja sjajnim pogotkom u 85. minutu, dok je konačan rezultat postavio Samed Baždar u trećem minutu sudijske nadoknade posle velike greške golmana Saše Stamenkovića.

U narednom kolu Partizan gostuje Čukaričkom, dok Mladost dočekuje TSC.

PARTIZAN - MLADOST 3:0 (1:0)

Strelci: Natho u 41, Saldanja u 85 i Baždar u 90+3. minutu

Stadion Partizana

Sudija: P. Janjuš

Partizan: Jovanović - Stojković, Kovačević, Saničanin, Antić - Ovusu, Natho - Severina (od 80. Janković), Zahid (od 66. Kastiljo), Kalulu (od 80. Goh) - Saldanja (od 88. Baždar)

Mladost: Samčović (od 35. Stamenković) - Andrić, Joksimović (od 35. Žunić), Leković (od 80. Pribaković) - Varjačić (od 78. Divac), Tumbasević, Pejović, Ćirković, Udovičić - Bojić (od 46. Silue), Veličković.

Kraj!

90+3 - Gooool! Baždar koristi glupost Stamenkovića i postiže treći gol za Partizana.

90. minut - Igraće se još tri minuta u Humskoj.

86. minut - Goooool! Sjajan pogodak Saldanje sa preko 20 metara kojim verovatno rešava pitanje pobednika.

83. minut - Saldanja propušta priliku za Partizan, odlična odbrana Stamenkovića.

77. minut - Nova bravura golmana domaćih - sprečio je siguran gol gostiju i u ovoj situaciji.

Pukla je odbrana Partizana po desnoj strani, tamo je probio Varjačić, potpuno sam je bio, imao dovoljno vremena da se namesti, uposli Veličkovića čiji je udarac sa sedam-osam metara fenomenalno ukrotio Jovanović.

74. minut - Kastiljo je odlično šutirao iz velike udaljenosti ali je za malo bio neprecizan!

70. minut - Nastavljaju se napadi gostujućeg tima, sada je Veličković šutirao ali je njegov udarac izblokiran!

61. minut: Silue je pokušao sa distance da iznenadi Jovanovića, ali je golman Partizana bio budan. Usledio je korner koji je izveo Varjačić, a posle kojeg je Tumbasević zapretio, međutim Jovanović je sjanom odbranom sprečio izjednačenje..

50. minut: Saldanja je poveo napad iz brze tranzicije i posle slaloma izborio korner. Udarac iz ugla je izveo Antić, ali crno-beli nisu konkretnije zapretili iz ovog prekida.

Poluvreme, Partizan vodi 1:0!

45. minut - Natho je dosta dobro izveo slobodan udarac, ali se Stamenković snašao i odbranio.

41. minut - Gooool! Partizan vodi, strelac je Natho posle asistencije Kalulua. Ponovo je bilo na ivici ofsajda, ali ovoga puta nije bilo nedozvoljene pozicije.

33. minut: Neprijatan sudar Samčovića i Joksimovića, medicinski tim gostiju je na terenu. Obojica su zaradili čalme na glavama. Neće moći da nastave, štoper Mladosti je odvezen kolima hitne pomoći.

22. minut - Mnogo bolje je delovala igra Partizana u prvih desetak minuta, sada to nije tako prodorno, nema opasnosti po goste koji sve više pomeraju težište igre ka polovini.

Kao da je poništen gol pomalo poremetio energiju koju je Nađov timao do tada.  Lopta je, ipak, i dalje mnogo duže vreme u nogama igrača domaćih.

12. minut - Kontrolišu crno-beli stanje na terenu, lopta je u njihovim nogama i strpljivo čekaju šansu da ugroze gol gostiju.

5. minut - Gooool! Mateus Saldanja dovodi crno-bele u vođstvo! Natho mu je dodao loptu. Ali, gleda se VAR. Gol je poništen zbog ofsajda.

1. minut - Utakmica je počela!

15.28 - U prvom delu sezone Partizan je u Humskoj slavio sa 2:0, dok je u Lučanima bilo 1:1.

15.26 - Od početka plej-ofa crno-beli ne znaju za trijumf i imaju samo dva boda više od trećeplasiranog TSC-a.

15.25 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 35. kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Partizan i Mladost. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.