Čelsi nastavio seriju pobeda, Junajted slavio u goleadi

23:42 | 15-05-2024

Fudbaleri Čelsija pobedili su na gostujućem terenu Brajton sa 2:1 u zaostaloj utakmici 34. kola Premijer lige

Čelsi

Čelsiju je ovo bila četvrta uzastopna pobeda i sada je šesti na tabeli sa 60 bodova.

"Plavci" su poveli u 34. minutu preko Palmera. Prednost je duplirao Nkunku u 64.

Od 88. minuta Čelsi je igrao sa igračem manje, pošto je Džejms dobio crveni karton. Ipak, Brajton je uspeo samo da ublaži poraz i to pogotkom Velbeka u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Mančester junajted je na svom terenu savladao Njukasl sa 3:2.

Prednost "crvenim đavolima" doneo je Mainu u 31. minutu i sa minimalnim vođstvom Junajteda se otišlo na odmor.

Čim je počelo drugo poluvreme Njukasl je izjednačio preko Gordona. Igrao se 57. minut kada je Dialo vratio prednost Junajtedu. Na 3:1 povisio je Hojlund u 84. minutu, dok je konačan rezultat postavio Hal u drugom minutu nadoknade.