"BRĐANI" NAPADALI, CRNO-BELI POBEDILI Partizan slavi Jovanovića i Ligu šampiona, Severina rešio derbi na Banovom brdu

20:31 | 17-05-2024

Fudbaleri Partizana pobedilu su Čukarički u pretposlednjem šestom kolu plej-ofa Mozzart Bet Superlige Srbije - 1:0

Fudbal
Marko Metlaš/Alo

Domaćin je bolje otvorio meč, u prvih 25 minuta odlične šanse nisu iskoristili prvo Vinisijus Melo pa u dva navrata Đorđe Ivanović, kome je oba puta udarce odlično zaustavljao golman Partizana Aleksandar Jovanović.

Kazna za sve promašaje Čukarički je stigla u 54. minutu, strelac je bio Ksander Severina posle dodavanja Aranđela Stojkovića.

Nemanja Tošić je promašio veliku šansu za Čukarički u 69. minutu, kad je sa pet metara prebacio gol. U 81. minutu ponovo je golman Jovanović spasio Partizan, u situaciji "jedan na jedan" zaustavio je udarac Nikole Stankovića.

U 90+5. minutu crveni karton je dobio kapiten Čukaričkog Marko Docić koji je u kontranapadu Partizana oborio Sameda Baždara.

U isto vreme kad je igrana utakmica Čukarički - Partizan u Lučanima je Mladost ugostila TSC i napravila veliko iznenađenje i slavila sa 2:0 pa je tako postalo jasno da će crno-beli biti drugi i ići u kvalifikacije za Ligu šampiona.

ČUKARIČKI - PARTIZAN 0:1 (0:0)

Stadion: Čukaričkog, Sudija: Novak Simović

KRAJ!

90+4. minut - Docić ruši Baždara u kontri i dobija direktan crveni karton!

90. minut - Još pet minuta nadoknade.

82. minut - Sada je probao i Nikola Stanković, ali ponovo Jovanović odličan.

75. minut - Meč je prekinut zbog baklajde gostujućih navijača.

69. minut - Kakav promašaj! Tošić je došao do odbijene lopte i sa 3 metra šutirao preko gola!

55. minut - GOOOOOOL! Severina! Partizan vodi!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Još minut nadoknade u prvom delu igre.

44. minut - Miladinović je imao šansu, ali se rezultat neće menjati.

25. minut - Nova prilika za Ivanovića i ponovo intervencija Jovanovića.

14. minut - Nova velika šansa za domaće. Đorđe Ivanović je bio u dobroj poziciji, šutirao, ali odlično brani Jovanović.

7. minut - Dobra prilika za Čukarički. Melo je imao dobru šansu, ali ga je Bojan Kovačević izblokirao u poslednjem momentu.