JUNAK UTAKMICE Samardžić postigao gol i dao nadu Udinezeu za opstanak u Seriji A (VIDEO)

18:16 | 19-05-2024

Drama u Italiji.

epa
EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Srpski fudbaler Lazar Samardžić je golom sa penala u 90+13. minutu doneo Udinezeu remi 1:1 kod kuće protiv Empolija i tako sačuvao klubu sa Frijulija šanse da opstane u Seriji A.

LEGENDA SVETSKOG FUDBALA NEMA DILEMU: Samardžić je najbolji igrač Udinezea

Reprezentativac Srbije je u 13. minutu nadoknade bio siguran sa penala i tako četu Fabija Kanavara ostavio da u poslednjem kolu sama odlučuje o sudbini i opstanku u Seriji A.

Prethodno je Mbaje Nijang, takođe golom sa bele tačke, doveo Empoli u vođstvo u 90. minutu.

Udineze je sad 17. sa 34 boda, iznad 18. Empolija koji ima 33 i nalazi se na poziciji koja vodio u Seriju B.

Iz Serije A su već ispali Sasuolo i Salernitana. U poslednjem kolu Udineze gostuje Frozinonenu, koji ima 35 bodova i takođe može da ispadne, dok Empoli dočekuje Romu.