KRALJEVIMA NE MOŽE NIKO NIŠTA Real Madrid slomio otpor žilave Borusije na "Vembliju" i osvojio 15. pehar Lige šampiona

22:57 | 01-06-2024

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Borusiju Dortmund sa 2:0, golovima Karvahala i Vinisijus Žuinora na "Vembliju" za još jedan evropski trofej

FK Real Madrid
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Prvi gol postigao je Dani Karvahal u 74. minutu, glavom posle kornera Tonija Krosa, a drugi Vinisijus Žinior u 83. minutu na asistenciju Džuda Belingema posle greške Jana Matsena.

Na taj način Borusija je kažnjena za brojne promašaje, posebno u prvom poluvremenu, mada je i golman Madriđana Tibo Kurtoa sjajno intervenisao nakon pokušaja Karima Adejemija i Niklasa Filkriga.

Dortmund je izgubio drugo od tri finala Lige šampiona, a Real ima devet od devet.

Toni Kros se oprostio novom titulom Lige šampiona, petom sa Realom, ukupno šestom, a trofejni niz nastavio je i trener Karlo Anćeloti osvajanjem pete titule, treće sa Realom, plus još dve kao fudbaler.

Real Madrid - Borusija Dortmund (2:0)

Stadion: "Vembli" (London)

REAL MADRID: Kurtoa - Karvahal, Načo, Ridiger, Mendi - Kamavinga, Kros, Valverde - Rodrigo, Vinisijus i Belingem

DORTMUND: Kobel - Rijerson, Humels, Šloterbek, Matsen - Džan, Sabicer, Brandt - Sančo, Adejemi i Filkrug

Drugo poluvreme:

87. minut - Borusija je postigla konačno pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda!

83. minut - GOOOOL! Vinisijus Žunior stavlja tačku na ovaj meč i donosi gotovo sigurno novi pehar Realu!

Liga šampiona EPA-EFE/Isabel Infantes

81. minut - Sjajno igra Real u ovim trenucima! Kamavigna je imao šansu! Nekako se čini da je Madrid bliži novog golu ovog trenutka, nego Dortmund

74. minut - Goool! Karhaval je strelac! Real je blizu 15. trofeja!

62. minut - Najbolja šansa u dosadašnjem toku utakmice. Adejemi je poslao dobar centaršut, Fulkurg je šutirao glavom, međutim Kurtoa je dobro postavljen i zaustavlja udarac

57. minut - Imali su dobru priliku igrači Reala, Šloterbek nije najbolje intervenisao, naleteo je na loptu Karvahal, iz prve šutnuo, ali na visini zadatka je Kobel

Liga šampiona EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

50. minut - Matsen je pokušao, uspeo je nekako da se izbori za svoj prostor fudbaler Borusije, ali od svega je bio samo korner

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Produženo je četiri minuta! Nije bilo ipak promena rezultata, POLUVREME!

41. minut - Odličan šut Sabicera! Još jedna prilika u nizu za Dortmund, ali je na pravom mestu bio Kurtoa!

35. minut - Slavko Vinčić, glavni sudija na meču, pokazuje žuti karton Vinisijusu Žunioru. Realov napadač je pokušao da uzme loptu, ali je oštro startovao nad golmanom Kobelom...

28. minut - Ponovo opansna prilika za Nemce! Ne koriste svoje šanse!

Liga šampiona EPA-EFE/NEIL HALL

21. minut - Auuu! Adejemi je uradio nemoguće! Zaobišao je Kurtou i šutirao ka golu, ali je na pravom mestu bio Karvahal i sprečio pogodak!

15. minut - Vinisijus je zapretio! Brazilac je pokušao udarcem iskosa sa desne strane!

12. minut - Valverde je bio u prilici, ali je ta lopta završila preko gola

6. minut - Prvi udarac iz kornera izveli su fudbaleri Borusije, ali promene rezultata nije bilo

Liga šampiona AP Photo

1. minut - Počelo je veliko finale! Ali odmah na startu prekid! Nekoliko navijača je uletelo na teren kako bi se slikali sa fudbalerima!

A bilo je i zvižduka na stadionu, evo i zbog čega:

Specijalne patike Tonija Krosa pred veliko finale:

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču finala Lige šampiona između Real Madrida i Borusije Dortmund. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa "Vemblija" i ko će postati prvak Evrope!

Nejc Pečnik
Fudbal

"MOŽEMO DA POBEDIMO SRBIJU" Bio je miljenik navijača Zvezde, a sada igra tenis, navija za Đokovića i za Sport.alo poručuje: Ako nas "orlovi" potcene, iskoristićemo to

07:00

20 jun, 2024

Fudbal

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik (38) dobro je upoznat sa dešavanjima kako u Sloveniji, tako i u Srbiji, a u razgovoru za sport.alo, nekadašnji ljubimac navijača crveno-belih, otkrio je šta očekuje od utakmice, gde je prednost Slovenije, a pomenuli smo i njegovu titulu na "Marakani", kao i Novaka Đokovića...