21:35 | 05-06-2024

Rival Srbije na Svetskom prvenstvu hvata sve bolju formu.

Kristijan Eriksen, Fudbalska reprezentacija Danske
EPA-EFE/STR

Igraće Srbija na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj u grupi sa Danskom, a koliki je kvalitet Kristijana Eriksena i drugova mogla je javnost u našoj zemlji da se uveri tokom prijateljske utakmice sa Švedskom - 2:1!

Apsolutno dominantni su bili Danci. Kidisali su na gol skandinavskog rivala i isplatilo se to već na startu utakmice.

Odmah u drugom minutu je Pjer Emil Hojbjerg na asistenciju Kristijana Eriksena zatresao mrežu Šveđana.

Istina, presekao je Dance gol Aleksandera Isaka već u devetom minutu. Trebalo im je vremena da se oporave, ali su konstantno napadali.

Govori o tome podatak i da su utakmicu završili sa 20 udaraca na gol rivala. Od toga devet u okvir gola Švedske.

Isplatila se inicijativa u samom finišu utakmice kada je Kristijan Eriksen u 86. minutu pokazao da još uvek ima magiju u nogama i da je sa pravom član Mančester junajteda.

Morao bi stručni štab Srbije dobro da analizira ovu utakmicu i pronađe mane Dancima do 25. juna kada je zakazan međuosbni meč dve selekcije.