NAJVIŠE TROFEJA IKADA Niko kao Lionel Mesi

13:25 | 15-07-2024

Veliko ostvarenje...

Lionel Mesi

Argentinski fudbaler Leo Mesi postao je najtrofejniji igrač u istoriji, pošto je jutros sa reprezentacijom osvojio Kup Amerike i tako došao do 45. pehara u karijeri.

Mesi je u klupskoj karijeri osvojio: tri Svetska klupska prvenstva, četiri Lige šampiona, tri UEFA Superkupa, 12 titula prvaka, od čega 10 u Španiji i dve u Francuskoj.

Osvojio je i devet kupova, osam u Španiji, jedan u Francuskoj, sedam Superkupova Španije, jedan Superkup Francuske, jedan Liga kup u Americi.

U dresu Argentine je osvojio: Svetsko prvenstvo za igrače stare do 20 godina, pa Olimpijske igre, zatim Kup Amerike dva puta. Svetsko prvenstvo i Finalisima, koji se uručuje pobedniku okršaja šampiona Evrope i Južne Amerike.

Mesi je iza sebe ostavio Brazilca Danija Alveša koji ima 44 trofeja, dok je treći Španac Andreas Inijesta sa 37.