SALDANJA HEROJ PARTIZANA Crno-beli u nadoknadi srušili Napredak

22:58 | 19-07-2024

Fudbaleri Partizana pobedili su u Humskoj kruševački Napredak sa 1:0 u prvom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije.

Saldanja

Heroj crno-belih je Mateuš Saldanja koji je pobedonosni gol postigao u trećem minutu sudijske nadoknade.

Početak utakmice obećavao je mnogo bolju i sadržajniju predstavu, jer smo već u prvih pet minuta videli tri dobre prilike.

Počelo je odličnim udarcem Šćekića koji je pogodio prečku, uzvratio je Bubanj čiji je udarac glavom zaustavio golman crno-belih Aleksandar Jovanović.

Novu priliku za Partizan imao je Kalulu u petom minutu, ali je njegov šut zaustavio golman Napretka Savić.

Nakon toga je opao ritam meča i do kraja prvog poluvremena nismo mnogo videli.

Od 69. minuta Napredak je ostao sa igračem manje, kada je Tošeski dobio direktan crveni karton. On je preoštro startovao na mladog Đurđevića koji je srećom ostao nepovređen.

I kada se činilo da će Napredak osvojiti bod, usledila je nova prilika za crno-bele i gol za pobedu!

Igrao se treći minut nadoknade vremena kada je mladi Stjepanović izvanredno pronašao Natha u kaznenom prostoru, Izraelac je zatim prosledio loptu na ivicu peterca za Saldanju koji pogađa mrežu za konačnih 1:0 u korist Partizana!

NAPREDAK - PARTIZAN 0:1 (0:0)

Stadion Partizana

Sudija: Novak Simović

Kraj! Pobeda Partizana!

90+3 - Goooool! Saldanja verovatno donosi pobedu Partizanu

90. minut - Igraće se još pet minuta u Humskoj

83. minut - Natho šutira, biće samo korner.

79. minut - Napada Partizan, ali se Napredak organizovano brani. Sve je manje vremena za crno-bele.

71. minut - Izmene na obe strane. Stevanović je reagovao kako bi popunio rupe posle isključenja Tošeskog te je uveo Ignjatovića umesto Stojiljkovića, dok je Stanojević šansu ukazao Nathu umesto Arijage.

67. minut - Miloš Tošeski je zaradio direktan crveni karton, zasluženo, jer je đonom pogodio igrača Partizana Đurđevića. "Povukla" ga je lopta, zaleteo se i startovao vrlo neoprezno u momentu kada je Đurđević već stigao do nje...

60. minut - Slobodan udarac za Partizan iz izgedne pozicije. Šutirao je Antić, preko gola!

52. minut - Kakva šansa za Napredak, Bastajić je prelepo šutirao, ali je Jovanović fenomenalnom paradom spasao svoj tim!

45. minut - Poluvreme, nema golova.

41. minut - Još jedna prilika za Šćekića, Saldanja je probio po desnoj strani, uposlio svog veznjaka na petercu, ali ovaj nije uspeo da zahvati loptu na pravi način.

34. minut - Još jedan prilika za mladog Trifunovića, ali je šutirao pravo u golmana Savića!

32. minut - Glavni sudija odlučio je da prekine meč zbog velike vrućine. Igrači su dobili dva minuta da se osveže pre nego što nastave.

28. minut - Arijaga je sjanim lob pasom proigrao Partizanovog "bonusa" Trifunovića, ovaj se potom ukazao pred golmanom, ali je prijem bio jako loš i propala je prilika crno-belih.

20. minut - Imali su "čarapani" prekid iz povoljne pozicije, mogli opasno da ugroze Jovanovića, ali nakon ubacivanja Karaklajića lako je intervenisala odbrana Partizana...

17.minut - Prvi korner za Napredak, ali bez ikakve opasnosti po gol Jovanovića!

12. minut - Dosta dobar ritam meča do sada, bez obzira na teško vreme. Napada Partizana

5. minut - Uzvraća Napredak, Bubanj je šutirao, brani Jovanović.

4. minut - Šansa za Partizan! Bio je to dobar napad crno-belih, Šćekić je tukao sa desetak metara i pogodio prečku.

1. minut - Utakmica je počela.

20.08 - Goste sa klupe predvodi nekadašnji igrač i trener Partizana Goran Stevanović.

20.06 - Crno-beli u novu sezonu kreću sa novim/starim trenerom na klupi, Aleksandrom Stanojevićem.

20.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola MozzartBet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Napredak i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.