BRUKA PARTIZANA U POLJSKOJ Katastrofalno izdanje crno-belih protiv Ukrajinaca, nedovoljna dva gola Saldanje, gotovo (ne)moguća misija u Humskoj

21:53 | 23-07-2024

Fudbaleri Partizana dožveli su težak poraz od Dinama iz Kijeva u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 6:2

fkp

Početak meča obeležila je bolja igra ukrajinske ekipe. Uglavnom je lopta bila na polovini Partizana. Ređale su se prilike domaćina, ali je jedini u tim trenucima kod crno-belih raspoložen bio golman Jovanović. Ali je onda usledila pravo niotkuda situacija u 22. minutu.

Karavajev je bio neoprezan, zakačio je oštro po nozi Kalulua i tako je dosuđen penal za Partizan. Loptu je uzeo Mateuš Saldanja, izveo čuvenu "panenku" i doveo u prednost fudbalere beogradskog tima!

Međutim, posle tog pogotka, crno-beli su potpuno stali.

U samo pet minuta do kraja pluvremena, Ukrajinci su postigli čak tri gola!

fkp Fot. Kacper Pacocha / 400mm.Pl / Zuma Press / Profimedia

Prvo je Šaparenko savladao Jovanovića u 40. minutu. Zatim, u 43. Bražko potpuno preokreće situaciju na terenu i donosi prednost ekipi iz Kijeva.

A onda, u prvom minutu nadoknade, Karavajev je pogodio i tako je Dinamo na poluvreme otišao sa prednošću od 3:1!

U nastavku, ponovo su Ukrajinci bolje započeli poluvreme. Dobra igra, rezultirala je novim pogotkom kijevskog tima, a strelac je bio Kabajev u 55. minutu.

Potom, nadu crno-belima doneo je Mateuš Saldanja, strelac prvog gola. Ovaj put, Brazilac je pogodio u 66. minutu!

Ali, ta nada je kratko trajala. Surovi su bili Ukrajinci do samog kraja. U 83. minutu je strelac bio Popov za 5:2, da bi u nadoknadio vreme potpuno dokusurio tim Aleksandra Stanojevića Pikanolok za konačnih 6:2, pred revaš sledeće nedelje u Humskoj.

Dinamo Kijev - Partizan (6:2)

Stadion: "Arena Lublin" (Lublin - Poljska)

Sudije:  Kristijan Dingert (Nemačka), Kristijan Dic (Nemačka), Nikolaj Kimajer (Nemačka)

Dinamo Kijev: Buščan - Karavajev, Djačuk, Popov, Vivčarenko - Bujalski, Bražko, Šaparenko - Jarmolenko, Kabajev, Vanat

Trener: Oleksandr Šokolovski

Partizan: Jovanović - De Medina, Marković, Mujakić, Antić - Arijaga, Zahid - Severina, Goh, Kalulu - Saldanja

Trener: Aleksandar Stanojević

Drugo poluvreme:

90. minut - Katastrofa crno-belih u Poljskoj! (6:2)

83. minut - Gol! Sada već ubedljiva prednost za Ukrajince, Popov je strelac! (5:2)

76. minut - Ukrajinci konstantno prete, Šaparenko je šutirao, srećom po crno-bele, bio je neprecizan

66. minut - Goool! Saldanja smanjuje prednost Ukrajinaca! (4:2)

55. minut - Novi gol Ukrajinaca! Kabajev je strelac! Katastrofalna odbrana crno-belih se nastavlja! (4:2)

52. minut - Ponovo kao i u prvom, i drugo poluvreme bolje otvaraju fudbaleri Dinama iz Kijeva

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45+1 - Neverovatno! Karavajev je pogodio! Crno-beli tonu! (3:1)

43. minut - Neverovatno! Bražko je sada strelac! Za oko dva minuta, Dinamo preokreće rezultat! (2:1)

40. minut - Šteta! Ukrajinci su izjednačili rezultat! Nemoćan Jovanović, Šaparenko donosi poravnanje! (1:1)

35. minut - Jarmolenko je napravio opet problem odbrani crno-belih, a onda je usledio i šut Kabajeva, međutim, ponovo je pribran bio odlični golman Partizana!

30. minut - Ponovo su se motali oko gola Partizana fudbalerima Dinama, ali nije ovoga puta bilo potrebno da interveniše Jovanović

27. minut - Kao da su se naljutili malo Ukrajinci posle primljenog gola, Šaparenko je pokušao, ali srećom po crno-bele, ta lopta je završila preko gola!

22. minut - Vode crno-beli! Panenka Brazilca za vođstvo Partizana! (0:1)

20. minut - Penal za Partizan! Karavajev je bio neoprezan, zakačio je Kalulua po nozi i napravio prekršaj!

18. minut - Bujalski je šutirao, ali ponovo sjajna reakcija golmana Partizana!

10. minut - Lopta je uglavnom na polovini crno-belih, dosta bolji start meča za ukrajinsku ekipu

8. minut - Solidan napad crno-belih, Zahid je po levoj strani lepo proigrao Kalulua u kaznenom prostoru, ali njemu je lopta pobegla i završila u gol-autu

4. minut - Prva dobra prlika za Dinamo, na svu sreću ta lopta Jarmolenka je završila preko gola!

1. minut - Počela je utakmica u Lublinu!

19.08 - Aleksandar Stanojević je poručio:

- Retko dobijate priliku da igrate kvalifikacije za Ligu šampiona. Sutra igramo protiv velikog kluba i tima, ali imamo želju da napravimo nešto. Ulazimo u ovaj meč sa velikom motivacijom. Ovo će biti sasvim drugačija utakmica, drugačijeg profila. To ne može da se poradi. Nismo se mnogo bavili analizom susreta sa Napretkom, više smo se bavili Dinamom. Pokušaćemo da se prebacimo na drugi ritam utakmice. Važno nam je da ostanemo u aktivnom rezultatu za Beograd.

19.06 - Trener ukrajinske ekipe je skandaloznom izjavom privukao pažnju pred ovaj meč:

- Naš klub se ne odvaja od naroda Ukrajine, konstantno podržavajući naše odbrambene snage i ljude koji su patili od ruske agresije u ovom teškom periodu. Tokom svojih nastupa na evropskoj sceni, igrači pokušavaju da podignu moral naših branitelja i ljudi pogođenih njegovim posledicama. Mnogi od njih su dugogodišnji obožavaoci Dinama iz Kijeva. Uzeli smo sa ogromnim, blago rečeno, nerazumevanjem odlazak FK Partizan u Moskvu na prijateljski, "bratski" turnir, gde su odigrali niz mečeva protiv lokalnih klubova i izrazili znake solidarnosti sa onima koji vode agresivan, agresivan rat protiv nas, okupiraju našu zemlju, uništavaju naše gradove i sela, ubijaju i osakaćuju naš narod i decu. Posebno imajući u vidu jasnu odluku UEFA da isključi ruske klubove iz svih međunarodnih takmičenja u Evropi, koja je doneta odmah po početku potpune agresije.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Dinama iz Kijeva i Partizana. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja sa ove utakmice!