ASISTENCIJA TADIĆA, HET-TRIK DŽEKA Fener iščupao pobedu, Lugano ide na Partizan?

23:02 | 23-07-2024

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Lugano rezultatom 4:3 u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona

Dušan Tadić

Poraženi iz duela Partizana i Dinamo Kijeva odlazi u kvalifikacije za Ligu Evrope i tamo će igrati sa poraženim iz duela Fenerbahčea i Lugana.

S obzirom da je Partizan ubedljivo poražen u prvom meču od Ukrajinaca, sva je prilika da će Partizan ići na možda na Lugano u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Ostaje da se vidi.

Fenerbahče je takođe slavio, rezultatom 4:3 u prvom meču u Švajcarskoj i na taj način verovatno zakazao duel Partizana i Lugana.

Dušan Tadić i Edin Džeko imali su možda i najvažniju ulogu u pobedi turskog tima.

Lugano je poveo u 4. minutu preko Vafija, a u 46. minutu prvog poluvremena izjednačenje je doneo Edin Džeko, sa penala.

Dušan Tadić, doskorašnji kapiten reprezentacije Srbije, iznudio je taj jedanaesterac. Fener je poveo sa 2:1 na startu drugog dela meča.

Uspeo je Lugano brzo da izjednači, Bislimi je u 64. minutu postigao gol za 2:2.

A potom, usledio je het-trik Edina Džeka, da bi u 73. minutu Kadioglu postigao pogodak za vođstvo od 4:2.

Za konačnih 4:3 postarao se Valensuela u 94. minutu.