POLOVIČNO VEČE ZA SRBE Radnički ispisao istoriju, Vojvodina pokazala zube, ali poklekla u finišu, ima čemu da se nada u revanšu

22:26 | 25-07-2024

Fudbaleri Radničkog pobedili su u Leskovcu Mornar sa 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije, dok je Vojvodina izgubila u Amsterdamu od Ajaksa minimalnim rezultatom, u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evope

Vojvodina - Ajaks

Radnički je tako upisao pobedu na evropskom debiju.

Kragujevčani su bili mnogo bolji rival u prvih 45 minuta igre, ali nisu uspeli da iskoriste nekoliko dobrih prilika.

Radnički je bolju igru konačno krunisao u 71. minutu. Kilijan Bejvis je centrirao, a Milan Aleksić udarcem glavom poslao loptu u mrežu Barana.

Revanš meč igra se u sredu 31. jula u Podgorici.

Pobednik dvomeča će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela Pakš (Mađarska) - AEK Larnaka (Kipar).

Mađari su mnogo bliži prolazu pošto su večeras kao domaćini pregazili Kiprane rezultatom 3:0.

Vojvodina nije uspela da priredi senzaciju, ali je ostavila odličan utisak protiv Ajaksa.

"Kopljanici" su imali terensku inicijativu, stvarali veliki broj prilika, dok su Novosađani vrebali iz kontre.

Veliku priliku za Vojvodinu propustio je Aleksa Vukanović. Samo dva minuta po ulasku, iskoristio je rupu između Basa i Šutala, gađao spoljnim delom kopačke, ali je stativa sprečila da Vojvodina povede u Amsterdamu.

I onda se u 86. minutu dešava pad koncentracije u odbrani Vojvodine. Izostanak snage ili komunikacije, ali Seid Korać koji je svež ušao na teren ostavio je previše prostora Van den Bumenu, a bivši vezista Tuluza glavom matira Lazara Carevića i donosi pobedu holandskoj ekipi.

Kraj! Minimalan poraz Vojvodine u Amsterdamu

87. minut - Gol! Ajaks vodi, strelac je Van den Bumen.

80. minut - Finiš utakmice u Amsterdamu.

73. minut - Seri je poslao savršen pas u prostor za Vukanovića koji je u prvoj akciji u kojoj je učestvovao po ulasku u igru pogodio stativu. lopta je već bila viđena u mreži, ali je sreća bila uz Ajaks u ovoj situaciji.

70. minut - Vojvodina je smirila nalete Ajaksa, pokušao je Ivanović iz daljine, sjajno je šutirao, ali Henderson krajnjim naporom brani.

90. minut - Završena je utakmica u Kragujevcu, Radnički je slavio 1:0

53. minut - Od starta drugog poluvremena domaći igrači imaju punu kontrolu igre, vladaju situacijom. Novosađani pod velikim pritiskom.

85. minut - Finiš utakmice u Leskovcu, Radnički pred pobedom.

71. minut - Goooooool! Radnički vodi, strelac je Aleksić!

60. minut - LESKOVAC - Šutirao je Vidosavljević glavom, ali Popović ponovo sjajno brani.

45. minut - Poluvreme u Amsterdamu.

39. minut - AMSTERDAM - Prava kanonada "kopljanika", seva sa svih strana, uz mnogo sreće mreža Novosađana i dalje netaknuta.

31. minut - Rasmusen je tukao, brani Carević. Biće četvrti korner za Ajaks.

29. minut - Ajaks napada konstantno, ali Vojvodina odoleva.

22. minut - AMSTERDAM - Šansa za Ajaks. Šutirao je Forbs, brani Carević. Bio je prvi šut Ajaksa u okvir gola.

18. minut - AMSTERDAM - Vrlo loše je reagovao golman Ajaksa i poslao loptu u noge jednom od igrača Vojvodina. Usledila je akcija iz koje je Seri uputio udarac, ali iz mrtvog ugla nije mogao mnogo da učini, te je Pasver lako otklonio opasnost i iskupio se za grešku.

45. minut - LESKOVAC- Završeno je prvo poluvreme, nema golova.

42. minut - LESKOVAC - Prva prlika za Mornar, odlično je šutirao Dubljević, sjajno brani Lijeskić.

1. minut - Počela je utakmica u Amsterdamu.

27. minut - Briljira golman Mornara Popović na neverovatan način je zaustavio šut Tadića i već viđen pogodak.

22. minut - Nova velika šansa, nakon akcije po levoj strani lopta dolazi do Aleksića koji šutira sa penaltika, ali i njegov šut je izblokiran i od svega samo korner.

18. minut - Sada je Radnički probio po desnoj strani, lopta je došla do druge strane kaznenog prostora, gde je Dadić natrčao na loptu, ali je tim iz Kragujevca posle njegovog udarca dobio samo korner.

16. minut - Velika prilika za Kragujevčane, prvo Tadić, a potom i Gluščević, ali lopta odlazi preko gola. Najopasnija akcija domaćih.

11. minut - Posle kornera sa leve strane, Slobodan Simović je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

4. minut - Prekršaj na levom boku bio je povod da se Kragujevčani presele u šesnaesterac rivala, ali akcija koju su želeli da realizuju iz prekida je osujećena.

1. minut - Počela je utakmica u Leskovcu.

19.45 - Novosađani nisu imali sreće na žrebu, te kvalifikacije za Ligu Evrope otvaraju protiv Ajaksa.

19.42 - Mornar je evropski put krenuo stepenik pre Radničkog te je u prvom kolu kvalifikacija eliminisao Dinamo Tbilisi. Gruzini su u Crnoj Gori primili dva gola u tri minuta, a iako su ublažili poraz u završnici utakmice (1:2) remi u revanšu (1:1) bio je dovoljan da Barani prođu dalje. Ukoliko Kragujevčani prođu Mornar iz Bara, u trećem kolu kvalifikacija će odmeriti snage sa boljim iz dvomeča mađarskog Pakšija i kiparskog AEK-a iz Larnake.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Radničkog i Mornara, odnosno Ajaksa i Vojvodine. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Leskovca i Amsterdama.