Prva pobeda Dejana Stankovića na klupi moskovskog Spartaka, strelac reprezentativac Srbije

17:22 | 28-07-2024

Fudbaleri moskovskog Spartaka ostvarili su prvu pobedu pod vođstvom trenera Dejana Stankovića pošto su kao gosti savladali Himki rezultatom 1:3, a gol je dao i reprezentativac Srbije Srđan Babić.

fudbal

Posle poraza na startu šampionata Rusije, na gostovanju Orenburgu, Stanković je uspeo da osvoji prva tri boda na klupi najtrofejnijeg ruskog kluba.

Spartak je u Himkiju mogao da povede u 45+9. minutu, ali je udarac Tea Bongonde sa penala zaustavio golman Himkija Igor Obuhov. Argentinac Ezekijel Barko je doveo Spartak u vođstvo u 49. minutu golom iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, a prednost je duplirao Kostarikanac Manfred Ugalde u 55. minutu. Babić je golom u 72. minutu potvrdio pobedu Spartaka, a u 90+1. minutu počasni gol za domaćina dao je Buta Magomedov.

Ceo meč za Himki odigrali su srpski internacionalci Petar Golubović i Nemanja Anđelković.

Stefan Melentijević je ostao na klupi Himkija.