NOVA KATASTROFA PARTIZANA Crno-beli se obrukali i na svom stadionu

21:52 | 31-07-2024

Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od kijevskog Dinama sa 3:0, u revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Partizan - Dinamo

U prvoj utakmici je bilo 6:2 za Dinamo, te je ovaj dvomeč završen ukupnim rezultatom 9:2.

Utakmica je igrana bez prisustva navijača zbog kazne UEFA. Dinamo je poveo u 17. minutu, kapiten Andrej Jarmolenko je lako dao gol posle kardinalne greške Alda Kalulua i Leonarda Ovusua.

U 54. minutu teže se povredio štoper Dinama Maksim Djačuk koji je iščašio rame prilikom jednog nezgodnog pada.

Prednost gostiju duplirao je Vladislav Vanat golom iz penala u 68. minutu. Penal je upravo izborio Vanat, faulirao ga je kapiten Partizana Svetozar Marković. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Karavajev u 90+3. minutu, njegov udarac je u gol skrenuo defanzivac Partizana Nihad Mujakić.

Partizan se posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona seli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Rival mu je švajcarski Lugano, a prvi meč će se igrati sledeće nedelje na stadionu Partizana, uz prisustvo navijača posle odrađene kazne. Revanš je za dve nedelje u Švajcarskoj.

Kijevski Dinamo će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati protiv škotskog Rendžersa.

PARTIZAN - DINAMO KIJEV 0:3 (0:1)

Stadion u Humskoj

Sudija: M. Barbu (Rumunija)

Kraj! Još jedan debakl Partizana!

90+3 - Gol! Dinamo vodi 3:0, ovoga puta strelac je Karavaev.

90. minut - Još pet minuta će trajati agonija Partizana.

87. minut - Popov je glavom savladao Jovanovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

80. minut - Predali su se fudbaleri Partizana i čekaju kraj ove agonije.

68. minut - Gooool! Dinamo je duplirao prednost posle penala. Siguran sa bele tačke bio je Vanat.

62. minut - Mogla je ovo da bude dobra šansa za cno-bele. Kalulu je lepo 'zavukao' loptu za Goha, ali ovaj nije prozreo njegovu nameru.

51. minut - Maksim Djačuk se našao na zemlji posle vazdušnog duela na sredini terena. Žali se na povredu ramena, medicinski tim već mu ukazuje pomoć. Izgleda da je ozbiljnija povreda u pitanju, neće moći defanzivac Dinama da nastavi utakmicu.

47. minut - Saldanja je šutirao glavom posle centaršuta Jurčevića, ali je lopta pogodila stativu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme, Partizan gubi 1:0.

39. minut - Tužna atmosfera u Humskoj.

31. minut - Šaparenko je šutirao sa ivice kaznenog prostora. Bilo je blizu.

23. minut - Zapažen je na drugoj strani i Jarmolenko. Novi njegov udarac, srećom, otišao je pravo u naručje Jovanovića.

19. minut - Sada je posle centaršuta Lazarevića, Kalulu sa prve stative tukao malo pored gola.

17. minut - Gol! Nedopustiva greška u odbrani Partizana koju kažnjava Jarmolenko. Nastavili su crno-beli sa katastrofalnim potezima u defanzivi.

10. minut - Prvi korner za Partizan, ali lako su se gosti odbranili.

6. minut - Imao je Mario Jurčević šansu da iz slobodnog udarca ugrozi gol Dinama, ali je usledio slab centaršut. Koristi to Buščan i kupi loptu u kaznenom prostoru.

1. minut - Utakmica je počela!

19.30 - Večerašnja utakmica sa Dinamom Partizanu će biti 300. pod okriljem UEFA. Do sada crno-beli imaju učinak od 117 pobeda, 67 remija i 115 poraza.

18.58 - Što se prvog susreta tiče, Partizan je doživeo debakl iako je poveo u 22. minutu golom Saldanje. U finišu prvog dela Dinamo je dao tri gola i slomio otpor srpskog kluba. Nije se mnogo toga menjalo ni u nastavku, naprotiv, odbrana ekipe Aleksandra Stanojevića je bila katastrofalna, pa su Ukrajinci ubedljivo slavili.

18.56 - Otežavajuća okolnost za fudbalere Partizana je što će se utakmica igrati bez publike.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona u kojem se sastaju Partizan i Dinamo. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Humske.