BRUKA RADNIČKOG U PODGORICI Kragujevčani ispali iz Evrope posle drame

23:47 | 31-07-2024

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija

Feđa Dudić

Klub iz Kragujevca je u Podgorici izgubio od Mornara posle izvođenja penala u revanš utakmici drugog kola.

Posle pobede od 1:0 u Leskovcu, Radnički je u revanšu izgubio sa 2:1 (4:3 posle penala).

Iako je Radnički bolje otvorio utakmicu, Mornar je u samoj završnici prvog poluvremena došao do prednosti golom Francuza Krisa Marlona Ondonga. Isti igrač je u 83. minutu duplirao prednost tima iz Bara.

Tada je delovalo da je Radnički pred eliminacijom, ali je posle neverovatne drame u osmom minutu nadoknade Aleksić postigao gol za 2:1 i izborio produžetke za svoj tim. Posle tog gola su isključeni treneri oba tima zbog sukoba koji se desio.

U dodatnih 30 minuta nije bilo previše šansi, kao da su i jedni i drugi želeli da se sve završi posle penala i to se desilo.

U penal seriji su Ristić i Simović bili neprecizni i Mornar je slavio sa 4:3 u penal seriji i prošao dalje.

U narednoj rundi će tim iz Bara igrati sa boljim iz dvomeča AEK Larnaka - Pakaš, a mađarski tim je prvu utakmicu dobio rezultatom 3:0.

Za Radnički je završena sezona u Evropi i može se reći da je ovo razočaravajuć rezultat za tim iz Kragujevca koji je bio favorit u ovom dvomeču, ali to nije uspeo da opravda na terenu.

MORNAR - RADNIČKI 2:1 (penali 4:3)

Stadion: DG Arena, Podgorica

Sudija: Gal Leibovic (Izrael)

Penali:

4:3 - Mornar ide dalje. Mitrović je postigao gol i odveo svoj tim u narednu rundu.

3:3 - Radnički ostaje u igri. Vidosavljević je bio hladnokrvan i pogodio.

3:2 - Kaluđerović je pogodio za novo vođstvo Mornara. Šutirao je izuzetno snažno i golman gostiju je bio nemoćan.

2:2 - Aleksić nepogrešiv za novo izjednačenje.

2:1 - Mornar vodi u penal seriji. Kiši je bio veoma siguran, šutirao je po sredini gola i pogodio.

1:1 - Stativa! Simović nije imao sreće i pogodio je okvir gola.

1:1 - Izuzetno siguran je bio Ćetković i izjednačio je u penal seriji.

0:1 - Brani Popović. Ristić je šutirao, ali je golman Mornara odbranio.

0:1 - Brani Lijeskić! Golman Radničkog je pročitao Đurišića i Radnički ima prednost.

0:1 - Evandro je bio siguran. Poslao je loptu na jednu, a golmana Popovića na drugu stranu.

120. minut - Kraj drugog produžetka. Sledi izvođenje jedanaesteraca.

111. minut - Sve smo bliži penalima u Podgorici.

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

105. minut - Kraj prvog produžetka.

104. minut - Vižđi je šutirao sa više od 30 metara, ali je Popović to odbranio. Nakon toga je Radnički izveo korner, ali nije bilo opasnosti za odbranu Mornara.

93. minut - Velika šansa za Radnički. Evandro je šutirao malo pored gola.

91. minut - Počinje prvi produžetak u Podgorici.

90+9 - Treneri obe ekipe Zoran Đurašković i Feđa Dudić dobili su crvene kartone, palo je mnogo teških reči s obe strane posle Aleksićevog gola.

90+8 - GOOOOL! Kakva drama! Radnički je u osmom minutu nadoknade došao do gola i izborio produžetke. Aleksić je postigao gol i održao svoj tim u životu.

90. minut - Nadoknada je pet minuta. Radnički pokušava da stigne do gola kako bi izborio produžetke.

83. minut - Gol! Mornar vodi 2:0. Ponovo je strelac Ondong. Sjajno je primio loptu u kaznenom prostoru i iz okreta šutirao. Golman Lijeskić je bio nemoćan

78. minut - Opao je tempo u Podgorici. Deluje da i jedni i drugi priželjkuju produžetke.

63. minut - Dve izmene i kod domaćih. Ćetković menja Zorića, a Seratlić ulazi umesto Vukotića.

60. minut - Dvostruka izmena u Radničkom. Umesto Gluščevića i Šerbečića, na terenu su Vižđi i Evandro.

59. minut - Gosti su sve opasniji. Vidosavljević je uputio udarac van kaznenog prostora, međutim Popović je dobro reagovao.

55. minut - Još jedan opasan napad Radničkog. Gluščević je šutirao, ali je Popović odbranio njegov udarac

51. minut - Dobra prilika za Radnički, Bevis je šutirao preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Poluvreme u Podgorici. Radnički je mnogo bolje počeo utakmicu, ali se domaći tim u nastavku probudio i u završnici prvog dela stigao do prednosti. Ukoliko ovaj rezultat ostane do kraja gledaćemo produžetke.

45. minut - Gol! Mornar u završnici prvog poluvremena stiže do prednosti. Zorić je sjajno izveo korner, a Francuz Ondong je bio najviši u skoku i postigao gol.

42. minut - Mornar igra sve bolje. Deluje da se domaći tim oslobodio početnog pritiska Radničkog i sada je sve češće na polovini gostiju.

33. minut - Prinudna izmena u Mornaru. Dubljević je zbog povree morao da napusti teren, a zamenio ga je Kiši.

28. minut - Slobodan udarac za Radnički. Izveo ga je Ristić, ali je lopta otišla pored gola.

23. minut - Prečka! Radnički je mogao do vođstva. Vidosavljević je šutirao glavom posle kornera i pogodio je okvir gola.

21. minut - Mornar ima prvi korner, ali nije bilo opasnosti za odbranu Radničkog.

16. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je defanzivac Mornara Filip Mitrović.

12. minut - Velika greška golmana Mornara Stefana Popovića koji je umalo napravio prekršaj za crveni karton. Prerano je istrčao za gola, ali je ipak stigao da interveniše ispred Matije Gluščevića

11. minut - Prvi udarac ka golu Mornara, uputio ga je Vidosavljević sa ivice kaznenog prostora, ali je golman domaćih lako intervenisao.

6. minut - Kilijan Bevis je zapretio odbrani Mornara, ali je Jovan Baošić odlično intervenisao i sprečio veću opasnost po gol domaćeg tima.

1. minut - Utakmica je počela!

20.12 - Pobednik ovog meča će u trećem kolu igrati protiv pobednika meča između kiparskog AEK-a iz Larnake i mađarskog Pakšija. Mađarski klub je u prvoj utakmici pobedio sa 3:0, a revanš će se odigrati u četvrtak u 18 časova u Larnaki.

20.10 - U prvoj utakmici koja je odigrana u Leskovcu, Radnički je pobedio sa 1:0, a jedini gol je postigao Milan Aleksić.

20.07 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija u kojem se sastaju Mornar i Radnički. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Podgorice.