23:10 | 07-08-2024

Sigurna pobeda Norvežana.

FK Bodo Glimt

Obezedila je Crvena zvezda plej-of Lige šampiona, a kako stvari deluju tamo će joj rival biti norveški Bodo Glimt.

Barem je takav utisak posle prvog meča norveškog prvaka protiv poljskog. Položila je Jagjelonija oružje protiv rivala se severa Evrope u prvoj utakmici - 0:1.

Iako na prvi pogled deluje da je Bodo Glimt jedva stigao do pobede, to je zaista daleko od istine pošto je trijumf Norvežana mogao da bude i ubedljiviji.

Povela je ekipa sjajnog Kjetila Knutsena u 58. minutu i to autogolom Adriana Digueza. Mogli su Norvežani i do 0:2 da se nije umešao VAR.

Poništila je video-tehnologija pogodak Moe posle prekršaja u 66. minutu. Osim toga je Bode Glimt stvarao šanse pred golom rivala.

Govori o tome i podatak da su gosti imali i veći broj udaraca na gol Jagjelonije (13:8), veći posed lopte (63%:37%)...

Imaće o čemu u Zvezdi da razmišljaju pošto su Norvežani izuzetno nezgodan rival...