ZVEZDU ČEKA PUT U NORVEŠKU Bode razbio Jagjeloniju i zakazao dvomeč sa šampionom Srbije

20:57 | 13-08-2024

Fudbaleri Crvene zvezde igraće protiv ekipe Bode Glimt iz Norveške u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona

FK Crvena zvezda

Norveški tim je u trećem kolu kvalifikacija eliminisao poljskog predstavnika Jagjeloniju ukupnim rezultatom 5:1. Najpre je u prvoj utakmici slavio na gostujućem terenu minimalnim rezultatom, da bi u revanšu došao do ubedljive pobede od 4:1.

Jagjelonija je prva stigla do vođstva u Norveškoj već u četvrtom minutu autogolom Berga i tada je delovalo da bi ovaj dvomeč mogao da bude itekako otvoren. Ipak, domaći tim je imao drugačije planove i već do kraja prvog poluvremena je golovima Feta i Mate preokrenuo na 2:1. U nastavku je Bode postigao još dva gola i na ubedljiv način potvrdio plasman dalje, a strelci su bili ponovo Fet, a zatim i Heg.

Norvežanima sada predstoji dvomeč sa šampionom Srbije.

Inače, Bodo dugo nije igrao Evropu, sve do pre nekoliko godina, tačnije sezone 2021/22, kada je stigao do četvrtfinala Lige konferencije.

Zaustavila ga je Roma u dvomeču ukupnim rezultatom 5:2, da bi u minuloj sezoni u Ligi Evrope zauzeo treće mesto u grupi, pre nego što ga je u 1/16 finala Lige konferencija porazio Leh Poznan.