KAKAV MEČ SRBINA Birmančević odveo Spartu u plej-of za Ligu šampiona

23:21 | 13-08-2024

Utakmica za pamćenje srpskog reprezentativca

Birmančević

Fudbaleri Sparte iz Praga plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona. Češki tim je u trećem kolu pobedio rumunski FCSB. Nakon prve utakmice i remija u Pragu (1:1), Sparta je uspela da slavi na gostovanju u Bukureštu i tako prođe u završnu rundu.

Apsolutni heroj Čeha je bio srpski fudbaler Veljko Birmančević, koji je postigao dva gola i upisao jednu asistenciju i sve to je uspeo da izvede u prvom poluvremenu. Sparta je povela u 13. minutu njegovim golom, da bi potom duplirao prednost u 28. minutu sa bele tačke. Perfektno poluvreme zaokružio je asistencijom za Haraslina u 37. minutu i Sparta je u tom trenutku imala ogromnih i ispostaviće se nedostižnih 3:0.

Rumunski tim je u drugom delu uspeo da ublaži poraz sa dva gola, a strelci su bili Olaru u 60. i Eđuma u 85. minutu.

Sparta iz Praga će se u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona boriti sa švedskim Malmeom, koji je posle velike drame eliminisao PAOK.