POKER ZVEZDE Crveno-beli napravili sjajnu uvertiru za meč sezone

21:53 | 15-08-2024

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Pančevu Čukarički sa 4:1 u petom kolu MozzartBet Superlige Srbije

Zvezda

Crveno-beli su prvi na tabeli sa 13 bodova, dok je Čukarički treći sa 10.

Tako je Zvezda napravila odličnu uvertiru za meč protiv Boda u kvalifikacijama za Ligu šampiona koji je na programu 20. avgusta u Norveškoj.

Prvo poluvreme je obeležio Piter Olajinka sa dva gola u dva minuta. Najpre je pogodio glavom u 15. minutu posle centaršuta Pume, a onda postigao efektan pogodak sa nekih 17, 18 metara.

Čukarički je na 1:2 smanjio u 69. minutu preko Mela i uneo malo drame u susret.

Ipak, vrlo brzo crveno-beli vraćaju dva gola prednosti posle prekida, kada je autogol dao Sisoko.

Tačku na utakmicu stavio je Ilić u 90. minutu.

ČUKARIČKI - CRVENA ZVEZDA 1:4 (0:2)

Stadion: SC Mladost (Pančevo)

Sudija: Jovan Šegrt

Čukarički: Mirković - Rogan, Stevanović, Jovanović, Diop - Docić, Sisoko - Tufegdžić, Ivanović, Cioni - Cvetković.

Crvena zvezda: Ilić - Mimović, Spajić, Điga, Seol - Hvan, Elšnik - Puma, Ivanić, Olajnka - Duarte.

Kraj! Ubedljiv trijumf Crvene zvezde!

90. minut - Goooool! Luka Ilić stavlja tačku na meč!

82. minut - Deluje da je ovde sve rešeno, Zvezda je pred pobedom.

77. minut - Gooool! Zvezda opet ima dva gola prednosti, autogol neopreznog Diopa posle centaršuta Hvanga sa leve strane.

69. minut - Gooool! Čukarički smanjuje na 1:2, strelac je Melo.

67. minut - Udarac Sisoka, brani Ilić. Biće prvi korner za Čukarički.

64. minut - Opao je tempo igre u Pančevu, crveno-beli za sada uspešno čuvaju prednost.

Zvezda - Čuka Marko Metlaš

55. minut - Još jedna dobra šansa za Brđane! Diop je sjajno uposlio Mela, koji je iskosa gađao dalji ugao, ali je lopta protutnjala pored desne stative!

46. minut - Čak pet izmena na poluvremenu, tri u Čukaričkom i dve u Crvenoj zvezdi. Kod domaćih na terenu su Vadzde, Miladinović i Melo, a u Crvenoj zvezdi Stojić i Milson. Kod domaćih su izašli Tufegdžić, Ivanović i Cvetković, a kod gostiju Olajinka i Spajić.

45. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 2:0.

40. minut - Opao je ritam utakmice u finišu prvog dela.

33. minut - Velika šansa za Čukarički. Grešku Spajića umalo je iskoristio Tufegdžić. Okrenuo je kapitena Zvezde Tufegdžić, a onda šutirao malo pored gola Ilića.

28. minut - Hvang je sa ivice kaznenog prostora šutirao, Mirković je odbranio, lopta se potom odbila do Mimovića, ali je njegov udarac izblokirao Diop

26. minut - Elšnik je sa desnog boka uputio oštar centaršut, Spajić je naleteo na loptu, ali nije bio precizan

17. minut - Goooool! Blickrig Zvezde, tačnije Olajinke koji ovoga puta postiže sjajan pogodak sa nekih 17,18 metara.

15. minut - Gooool! Zvezda vodi, strelac je Olajinka i to glavom posle asistencije Pume.

14. minut - Seol je uposlio Pumu, koji je iz kaznenog prostora šutirao, ali je bio izblokiran.

6. minut - Ponovo je bilo opasno po gol Čukaričkog. Ivanić je poslao loptu po zemlji, koja je prošla kroz peterac domaćih, ali nije Duarte mogao da stigne do nje.

3. minut - Prvi put preti Zvezda, Hvang je šutirao iz daljine, lopta odlazi preko gola.

1. minut - Utakmica je počela.

18.58 - Dva tima su zajedno sa Partizanom poravnata na vrhu tabele sa po 10 bodova, s tim da aktuelni prvak ima najbolju gol-razliku.

18.56 - Zbog lošeg stanja terena na Banovom brdu ovaj meč je premešten na stadion Železničara.

18.55 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici petog kola MozzartBet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Čukarički i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pančeva.