OVO BI MOGLA DA BUDE "TA" SEZONA Arsenal ubedljiv na startu, Milenković ni na klupi

18:55 | 17-08-2024

Sjajna predstava "tobdžija".

FK Arsenal

Fudbaleri Arsenala otvorili su novu sezonu u Premijer ligi pobedom nad Vulverhemptonom rezultatom 2:0.

Najzaslužniji za pobedu "tobdžija" bili su Kaj Haverz i Bukajo Saka. Nemac je u 25. minutu dao gol posle centaršuta Engleza, a u 74. minutu uloge su se obrnule.

Brajton je kao gost deklasirao Everton - 3:0. Golovima Kaorua Mitome u 26. i Danija Velbeka u 56. minutu Brajton je stigao do dva gola prednosti.

U 66. minutu defanzivac Evertona Ešli Jang je dobio direktan crveni karton i tako sa 39 godina i 39 dana postao najstariji isključeni igrač u istoriji Premijer lige.

Velbek je epitet najboljeg igrača utakmice zaslužio asistencijom rezervisti Simonu Adingri u 87. minutu. Adingra je u 90+1. minutu bio i asistent, a takođe rezervista Jasin Ajari strelac.

Njukasl je kod kuće pobedio povratnika u Premijer ligu Sauthempton rezultatom 1:0 iako je od 28. minuta igrao sa igračem manje.

Defanzivac "svraka" Fabijan Šar je naseo na provokaciju i udario glavom Čileanca Bena Breretona Dijaza i dobio direktan crveni karton.

Gol za pobedu Njukasla dao je Žoelinton u 45. minutu, asistent je bio Aleksandar Isak.

Notingem Forest i Bornmut odigrali su 1:1. Kris Vud je golom u 23. minutu doneo prednost "šumarima". Bod je Bornmutu doneo Antoan Semenjo golom u 88. minutu. Nikola Milenković nije bio ni na klupi Notingem Foresta.