PAŽNJA, PAŽNJA Gent silovit pred Partizan, poker golova rivalu

22:19 | 18-08-2024

Prvi meč plej-ofa za plasman u Ligu konferencija na programu je 22. avgusta u Humskoj.

Profimedia

Fudbaleri Partizana 22. avgusta u Humskoj ugostiće belgijski Gent u okviru prvog meča plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

Rival crno-belih u Beograd dolazi naoštren i sa dodatnim impulsom samopouzdanja, pošto je u nedelju u domaćem šampionatu ostvario ubedljivu pobedu. Naime, u utakmici 4. kola Župiler lige, Gent je savladao ekipu Vesterloa rezultatom 4:1 (3:1).

Domaći su poveli golom Gerkensa u 27. minutu, prednost je duplirao Fernandes-Pardo u 29, da bi Gandelman u 32. povisio na 3:1. Gosti su smanjili preko Sajadmaneša, a konačan rezultat postavio je Delor-Niper u 80. minutu. Gent je sedmi na tabeli sa šest osvojenih bodova. Uz dve pobede, imaju isto toliko neuspeha.

Podsetimo, Partizanov meč Superlige Srbije protiv niškog Radničkog je odložen.