EPSKA KATASTROFA Pukla "petarda" u Bačkoj Topoli, Makabi poslao TSC u Ligu konferencije

23:03 | 29-08-2024

Težak poraz TSC-a

TSC

Fudbaleri TSC-a doživeli su debakl u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope. Srpski tim je u Bačkoj Topoli poražen od Makabija sa 5:1 i izraelski klub je ukupnim rezultatom 8:1 prošao u Ligu Evrope.

Utakmica je počela najgore moguće za TSC, koji je već posle 13 minuta gubio sa 3:0. Henri Ado je pogodio u drugom i šestom minutu, dok je Tajris Asante postigao treći gol.

Domaći tim je pokušao da popravi utisak, igrači su jedni od drugih tražili reakciju i dobili su je, ali bez konkretnog učinka.

Imao je TSC nekoliko dobrih prilika da dođe do gola, ali nije uspeo da ih iskoristi. Makabi je to kaznio i Turgemen je u 56. minutu povisio na 4:0. Tu nije bio kraj agoniji pošto je Šarar u 89. minutu postigao i peti gol za gostujući tim.

Počasni gol za TSC je postigao Prestiž Embongu u 92. minutu. Ovaj poraz znači da će srpski tim igrati u Ligi konferencija i u petak će na žrebu saznati svoje nove protivnike.