BENFIKA NIJE BAUK Zvezdin rival jedva izbegao poraz

00:00 | 31-08-2024

Fudbaleri Benfike, rivali Crvene zvezde u Ligi šampiona, odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Morejrenseu u meču četvrtog kola portugalske elite, a do remija su stigli golom iz penala u sedmom minutu nadoknade meča.

Benfika

Lorens Ofori je u 84. minutu doveo domaće u vođstvo, a Benfika je do boda stigla u dubokoj nadoknadi meča. Dosuđen je penal za "orlove", a Brazilac Markos Leonardo je bio precizan sa bele tačke i tako doneo bod rivalu Crvene zvezde.

Benfika je novim kiksom i gubitkom dva boda nastavila loš start sezone, osvojila je samo sedam bodova u prva četiri kola i već ima zaostatak za Sportingom i Portom koji imaju maksimalnih devet bodova iz tri utakmice, a sutra uveče igraju međusobno u Lisabonu.

Benfika će ove jeseni u Ligi šampiona gostovati Crvenoj zvezdi u Ligi šampiona, a datum te utakmice biće poznat u subotu, kad Evropska fudbalska unija (UEFA) objavi kompletan raspored za sva tri takmičenja pod njenim okriljem.