PRVI KIKS ARSENALA U NOVOJ SEZONI Sjajni Brajton odoleo u Londonu

15:35 | 31-08-2024

Bez pobednika u Londonu

Arsenal

Fudbaleri Arsenala i Brajtona odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču trećeg kola engleske Premijer lige.

Arsenal je poveo u 38. minutu, kada je Haverc postigao gol na asistenciju Bukaja Sake. Ipak, samo četiri minuta kasnije je domaći tim bio u problemu pošto je Deklan Rajs dobio žuti karton, da bi na početku drugog poluvremena zaradio i drugu javnu opomenu zbog odugovlačenja i Arsenal je ostao sa igračem manje.

Brajton je zaigrao mnogo bolje i u 58. minutu je stigao do izjednačenja, a strelac je bio Pedro.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata i Brajton zadovoljan napušta London, dok će tim Mikela Artete žaliti za pomenutim crvenim kartonom i propuštenim šansama.

Obe ekipe su ostvarile pobede u prva dva kola i sada imaju po sedam bodova. Treba istaći da je Brajton u prethodnoj rundi pobedio Mančester junajted i u dva izuzetno teška meča je osvojio četiri boda, što je izuzetan rezultat.

U sledećem kolu je na programu veliki londonski derbi, kada će Arsenal gostovati Totenhemo, dok će Brajton na svom terenu dočekati Ipsvič.