POBEDA U SENCI DIVLJAŠTVA Rumuni deklasirali tkz. Kosovo, meč obeležio skandal

23:56 | 06-09-2024

Važna pobeda Rumuna

app

Fudbaleri Rumunije deklasirali su takozvano Kosovo rezultatom 3:0, a meč prvog kola grupe C2 Lige nacija igran u Prištini obeležili su teški incidenti domaćih navijača koji su žestoko vređali gostujuće igrače, zviždali rumunskoj himni i mahali zastavama Albanije i tzv OVK.

Skandalozno ponašanje pristalica takozvanog Kosova kao da je dodatno motivisalo Rumune, učesnici osmine finala prethodnog Evropskog prvenstva su lako i ubedljivo stigli do tri boda na startu takmičenja.

Rumunija je do pobede stigla predvođena Denisom Manom i Razvanom Marinom. Man je dao gol u 40. minutu, a u 51. je izborio penal koji je Marin pretvodio u 2:0.

U 59. minutu Valentin Mihaila je pogodio stativu. Konačan rezultat postavio je Marin golom u 82. minutu.

Takozvano Kosovo je okončalo meč sa desetoricom pošto je zbog drugog žutog kartona u 82. minutu isključen Mergim Vojvoda.

U okviru iste grupe Kipar je kao gost pobedio Litvaniju rezultatom 1:0.

U narednom kolu, 9. septembra, Kipar će dočekati takozvano Kosovo, dok će Rumunija biti domaćin Litvaniji.