IRCIMA PRESUDILI "NJIHOVI" Englezi rutinski, Gruzini deklasirali Čehe

21:05 | 07-09-2024

Zanimljivi dueli u Ligi nacija.

Fudbalska reprezentacija Engleske

Fudbaleri Engleske savladali su kao gosti Republiku Irsku rezultatom 2:0 u meču prvog kola grupe B2 Lige nacija, na debiju Lija Karslija na klupi vicešampiona Evrope.

Pitanje pobednika u Dablinu rešeno je u prvom poluvremenu. Deklan Rajs je doveo "gordi Albion" u 11. minutu. Fudbaler Arsenala nije želeo da slavi gol jer je u mlađim kategorijama igra za sve selekcije Republike Irske.

Strelac prvog gola bio je zatim asistent Džeku Grilišu u 26. minutu za 2:0. Griliš je takođe igrao za mlađe selekcije Irske, ali je za razliku od Rajsa proslavio gol.

U drugom meču grupe večeras igraju Grčka i Finska. U drugom kolu Irska će ugostiti Grčku, a Engleska Finsku.

U grupi B1 Gruzija je kod kuće deklasirala Češku rezultatom 4:1.

Fudbalska reprezentacija Gruzije AP Photo/Tamuna Kulumbegashvili

Hviča Kvarachelija je načeo Čehe iz penala u 33. minutu, a u 53. minutu je bio asistent Giorgiju Čekvetadzea.

George Mikautadze je u 63. minutu dao treći gol za Gruzine, a četvrti je dao Giorgi Kočorašvili u 66. minutu.

Rezervista Lukas Kalvah je dao utešni gol za "knedličke" u 80. minutu.

U drugom meču iste grupe kasnije večeras u Pragu igraju Ukrajina i Albanija.

Zvezdan Terzić
Fudbal

"DELIJE", POŽURITE Terzić otkrio - ostalo je još malo karata za Benfiku

16:43

16 septembar, 2024

Fudbal

Karata za utakmicu sa Benfikom još uvek ima, između sedam i osam hiljada. Pored paketa, pustili smo u prodaju i pojedinačne karte. Pozivam sve naše navijače da požure, kupe karte i nađu svoje mesto, jer je ovo ipak ispisivanje istorije Crvene zvezde i pozivam ih da oni budu svedoci toga uživo, rekao je generalni direktor FK Crvena zvezda Zvezdan Terzić.