SENZACIJA U MINHENU Bajern šokirao Real na startu Evrolige!

23:57 | 03-10-2024

Veliko iznenađenje u Minhenu

bajern-real

Košarkaši Bajerna pobedili su Real Madrid u Minhenu sa 97:89 u prvom kolu Evrolige.

Domaći tim je napravio ogromno iznenađenje i uspeo je da savlada prošlosezonskog finalistu elitnog takmičenja.

Prvo poluvreme je proteklo u potpunom egalu. Nijedna ekipa nije uspela da stekne osetniju prednost. To se promenilo u nastavku, kada je Real napravio seriju 13:0 i došao do dvocifrenog vođstva.

Delovalo je da su Madriđani slomili otpor Bajerna, ali se domaćin nije predavao i uspeo je da se vrati u meč.

Ekipa Gordona Herberta je napravila veliku seriju i od rezultata 75:77 je došla do vođstva 88:77.

Real je uzvratio i prišao je na samo minus jedan. Tada je usledila penal završnica koja je pripala Bajernu i tako je viđeno najveće iznenađenje prvog dana nove sezone u Evroligi.

Bajern su do pobede predvodili Šabaz Nejpir sa 25 poena i Johanes Fojtman sa 19 poena i 10 skokova.

Najefikasniji kod Reala bili su Fakundo Kampaco sa 19 i Džanan Musa sa 18 poena.