IGRA MAČKE I MIŠA U ARENI NBA Partizan zgromio oslabljenu Cibonu

20:31 | 06-10-2024

Ubedljiva pobeda i odlična igra crno-belih.

KK Partizan

Košarkaši Partizana ubedljivo su večeras savladali Cibonu rezultatom 113:78 u utakmici trećeg kola ABA lige.

Još u prvoj deonici su crno-beli bili dominantni i ubacili su čak 34 poena oslabljenom rivalu koji je imao ogromnih problema sa povredama pred dolazak u Beograd.

Vodio je Partizan poluvremenu sa 63:47 i praktično već tada stavio tačku na pitanje pobednika, pa je u nastavku sve bila igra mačke i miša u Areni.

Ono što je dobra stvar za Željka Obradovića je da je uspeo da raspodeli minutažu svim igračima tako da niko ne bude opterećen minutima.

KK Partizan Alo/ Marko Metlaš

Crno-beli imaju maksimalnih 3-0 i trenutno su lideri ABA lige, dok su Zagrepčani na učinku 1-2.

Mario Nakić bio je najefikasniji sa 18 poena, Aleksej Pokuševski postigao je 15, a Tajrik Džons 14.

Kod Cibone Entoni Barber postigao je 20 poena, dok je Piter Džok stao na 13.

Partizanu u četvrtak sledi gostovanje Realu u Evroligi, a dva dana kasnije Studentskom centru u Podgorici u ABA ligi.