ZVEZDU ČEKA PAKAO Fenerbahče bezgrešan, slavio u velikom derbiju

21:47 | 10-10-2024

Pobeda na strani i dobra uvertira pred crveno-bele.

Gudurić

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su kao gosti Efes rezultatom 83:78 pred meč protiv Crvene zvezde u trećem kolu Evrolige.

Fenerbahče sad ima isti skor kao Crvena zvezda, 2-0, dok je Efes na 1-1.

U pobedničkoj ekipi Bonzi Kolson je dao 16 poena, Vejd Boldvin 15, Arturs Žagars i Najdžel Hejs-Dejvis po 11, a Kem Birč 10. Srpski reprezentativac Marko Gudurić dao je osam poena, uz šest skokova i tri asistencije za 20 ipo minuta. Boban Marjanović nije ulazio u igru. Dan Oturu je predvodio Efes sa 21 poenom, Elajdža Brajant je dodao 15, a 11 Rodrig Bobua.

Gosti su na početku druge deonice stekli dvocifrenu prednost, a na poluvremenu su vodili 46:37. U 29. minutu su zbog međusobnog koškanja na terenu isključeni Elajdža Brajant i Tarik Biberović. Vođstvom gostiju 60:51 ušlo se u poslednjih 10 minuta. Delovalo je da je meč prelomljen kad je u 33. minutu Fenerbahče stekao plus 14 - 70:56, ali je dva minuta pre kraja Efes izjednačio na 74:74. Gosti su u završnici ipak uspeli da se odlepe i stignu do druge pobede na startu sezone.

U narednom kolu, Fenerbahče u utorak dočekuje Crvenu zvezdu, dok će Efes istog dana u goste Makabiju u Beograd.