PARTIZAN UMALO OD GOTOVOG NAPRAVIO VERESIJU Crno-beli se kockali, ali srušili Bajern i upisali prvenac

22:44 | 15-10-2024

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Bajern sa 86:78 u trećem kolu Evrolige.

Partizan - Bajern

Crno-beli su tako došli do prvog trijumfa u elitnom takmičenju, pa sada obe ekipe imaju skor 1-2.

Partizan je vodio gotovo tokom čitavog meča, imao i 22 poena prednosti, ali je stao u poslednjem kvartalu, i umalo od gotovog napravio veresiju.

Partizan je šuterski izvanredno započeo utakmicu, što je pogotovo obeležilo prvu četvrtinu u kojoj su crno-beli pogodili šest trojki iz sedam pokušaja, a dobro ih je služio i šut za dva.

Sterling Braun je prednjačio u tom pogledu, ali su pogađali i drugi, poput Bonge, Nilikine, Lundberga, Karlika Džonsa...

Obradovićev tim je kontrolisao rezultat i prvu četvrtinu je rešio u svoju korist sa 24:15.

Partizan - Bajern KK Partizan/Dragana Stjepanović

Sličan razvoj događaja i u drugoj četvrtini, u kojoj je Sterling Braun pogodio još dve trojke, ukupno četiri iz isto toliko pokušaja od početka meča, Karlik i Tajrik Džons su ga dobro pratili i odbrana je sve bolje funkcionisala, pa je Partizan u tom delu igre imao i 20 poena prednosti - 45:25.

Na poluvreme su crno-beli odneli 18 poena viška, bilo je 49:32, a prva osetnija kriza u njihovoj igri dogodila se od početka trećeg kvartala, kada su gosti brzo uspeli da prepolove zaostatak, posle dve vezane trojke Edavrdsa, a zatim i poena Fojtmana i Bukera za 54:46.

Frenk Nilikina zatim preuzima glavnu ulogu na parketu, u drugih pet minuta treće četvrtine je upisao osam svojih poena, od toga dve trojke, a imao je i podršku Bonge i Tajrika Džonsa, pa su se crno-beli do kraja treće deonice vratili na ''bezbednu udaljenost'' - 71:52.

Nije se Bajern predavao, pa je početkom četvrte deonice smanjio na 71:57 pole trojke Nejpira od tablu, a prve poene za Partizan u ovom delu igre postigao je Karlik Džons sa poludistance. Međutim, Nejpir se raspucao na drugoj strani, nova njegova trojka, uz još nekoliko loših napada Partizana, pa na oko pet minuta do kraja Heris smanjuje na 73:62.

Prišao je u finišu Bajern na -6, ali tada Ife Lundberg pogađa za dva uz faul i rešava pitanje pobednika.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Braun sa 22 poena, dok se na drugoj strani istakao Obst sa 15.

Za dva dana Partizan u Beogradu gostuje Makabiju, dok Bajern dočekuje Pariz.

PARTIZAN - BAJERN 86:78 (24:15, 25:17, 22:20, 15:26)

Hala: Arena

Sudije:Karmelo Paterniko, Robert Viklicki, Gvido Đovaneti.

PARTIZAN: Dejvis, Lunberg, K. Džouns, Nilikina, Koprivica, Nakić, Marinković, Pokuševski, Braun, Bonga, Lakić, T. Džouns.

BAJERN: Vajler-Bab, Da Silva, Edvards, Fojtman, Nejpir, Karčenkov, Obst, Heris, Branković, Buker, Madar, Jebo.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 86:78!

39. minut - Fenomenalni Lundberg pogađa uz faul i verovatno stavlja tačku na ovaj meč.

38. minut - Odbrana spašava domaćina. Nakon što je Karlik Džouns bio nepogrešiv sa linije penala, Bajernov napad osujetili su Marinković, Braun i Nilikina

37. minut - Tri i po minuta do kraja Partizan vodi 76:69.

36. minut - Vajler-Beb postiže trojku i Bajern posle dugo vremena ima jednocifren zaostatak.

35. minut - Stao je Partizan u napadu, ali na pet minuta pre kraja ima 11 poena prednosti.

34. minut - Razigrao se Nejpir i on je taj koji pokušava da Bajern ostavi u životu.

33. minut - Trojka Nejpira, Bajern na -14. Partizan još bez poena u četvrtoj četvrtini. Kurtis Džons pogađa za dva.

31. minut - Po izgubljena lopta na obe strane na startu četvrtog kvartala.

30. minut - Kraj treće deonice, Partizan vodi 71:52!

29. minut - Još jedna trojka Nilikine!

27. minut - Zategao je Partizan u odbrani i to se odmah odrazilo na semafor.

26. minut - Konsolidovao se Partizan, nije povećao prednost, ali se ona barem ne smanjuje. Usporio je i Bajern, odmah su to prepoznali crno-beli i Nilikina je trojkom raspalio navijače!

24. minut - Bajern polako hvata priključak, Moraju crnoi-beli da pronađu energiju iz prvog dela.

23. minut - Bajern odlično otvara drugo poluvreme, ali trojka Bonge kojom se vraća mir u redove Partizana.

22. minut - Trojka Edvardsa, druga njegova večeras.

21. minut - I jedni i drugi su realizovali prvi napad u drugom poluvremenu.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 47:32!

19. minut - Buker pogađa sa polu-distance, mini serija Bajerna i Obradović reaguje tajm-autom.

18. minut - Džons je pogodio za dva, nastavlja da raste prednost Partizana.

17. minut - Posle nesportskog faula Vajler-Beba slobodna bacanja realizovao je Karlik Džons za ogromih +20 u korist crno-belih.

15. minut - Kanonada Partizana koji ima +17 na polovini druge deonice.

14. minut - Prelako Bavarci gube lopte, dok na drugoj strani Braun pogađa svoju četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja.

12. minut - Nilikina je realizovao oba penala, raste prednost Partizana 31:17!

11. minut - Fenomenalni Braun postiže već svoju treću trojku!

10. minut - Gube loptu košarkaši Partizana i Bajern preko Edvardsa dolazi do lakih poena. Kraj prve četvrtine, crno-beli vode 24:15.

9. minut - Partizan već dolazi do dvocifrene prednosti 22:11.

8. minut - Dominacija crno-belih na obe strane parketa.

7. minut - Kakav start Partizana, druga Bongina trojka! Tajm-aut.

6. minut - Još jedna trojka za crno-bele, ponovo Braun.

5. minut - Odličan prodor Vanje Marinkovića, Partizan vodi 11:9.

4. minut - Obst pogađa za dva, a novu trojku za Partizan postigao je Bonga.

3. minut - Vraća trojku Vajler-Beb.

2. minut - Buker je pogodio oba slobodna bacanja. Nova trojka za Partizan, ovoga puta Lundberg.

1. minut - Poenima Šabaza Nejpira počinje meč. Trojka Brauna, Partizan vodi 3:2.

19.45 - Za Bajern nastupaju Vladimir Lučić i Jam Madar, bivši igrači crno-belih, dok je u redove Partizana iz Bajerna došao Isak Bonga.

19.44 - Bajern ima polovičan učinak. Bavarci su savladali Real, da bi onda izgubili od Panatinaikosa.

19.42 - Partizan je Evroligu otvorio sa dva poraza, najpre su izgubili od Baskonije, a onda i od Reala.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Bajern. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene